izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Apple Çalışanları #AppleToo Başlığı Altında Örgütleniyor!

Apple çalışanlarının organizasyonu bu sabah AppleToo adlı bir web sitesinin lansmanı ile bir adım daha attı . Amaç, taciz veya ayrımcılığa maruz kalmış organizasyonun her seviyesindeki işçilerden hikayeler toplamaktır.
Web sitesinde, “Apple çok uzun bir süredir kamuoyunun incelemesinden kaçtı” diyor. “Gerçek şu ki, pek çok Apple çalışanı için gizlilik kültürü opak, göz korkutucu bir kale yaratıyor. İş yerimizde tanık olduğumuz veya deneyimlediğimiz sürekli adaletsizliklere karşı hesap verebilirlik ve telafi için baskı yaptığımızda, bir izolasyon  modeliyle karşı karşıya kalırız. Tüm iç yolları tükettik, Liderimizle görüştük, İnsanlar ekibine gittik, İş davranışları yoluyla üst seviyelere yükseldik, Hiçbir şey değişmedi. Farklı düşünme Zamanı” mesajı verildi.

Apple Çalışanları #AppleToo Başlığı Altında Örgütleniyor! 1
Yalnızca yaklaşık 15 mevcut ve eski Apple çalışanı, düzenleme çabalarına doğrudan katıldı. Bu sabah, organizatörler web sitesini ve Twitter hesabını başlattı ve haberi Apple çalışanları ve kullanıcılar için 200 kişilik bir Discord sunucusunda gönderdi.
Bu çaba, 2018‘de Google‘a katılmadan önce Apple‘da çalışan Timnit Gebru gibi organizatörlerden şimdiden destek aldı. Gebru, Aralık 2020‘de Google‘dan aniden kovulduktan sonra , şirketteki ırkçılık ve ayrımcılıkla ilgili deneyimlerini halka duyurmuştu. Ancak Apple‘daki zamanı hakkında kamuoyuna pek konuşmadı. Şimdi ise  şöyle diyor: “Apple‘dayken çok fazla korkunç şey yaşadım ve her zaman spot ışığından nasıl çıkmayı başardıklarını merak ettim. Apple çalışanlarının örgütlendiğini görmek beni mutlu ediyor. Apple‘ın hesap vermesinin zamanı geldi.” dedi.
Bir Apple mühendisi ve örgütlenme çabasında yer alan aktivist Cher Scarlett, web sitesini bu sabah iki dahili Slack kanalında (#allies4change ve #women-in-swe) yayınladı.
Lansmanından bu yana, sekiz Apple çalışanı hikayelerini AppleToo web sitesi aracılığıyla paylaştı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.