izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Vivo’dan Merdiven Gibi Uzayan Kamera!

Hızla gelişen dünyada teknolojinin de gelişmesi akıllı telefon üreticileri arasında büyük bir rekabet oluşturmuş durumda. Ekran-kasa oranı yüksek ve tam ekran deneyimi sunan ürünler yapmak için çalışıyorlar. Bunun için çerçeveleri olabildiğince ince tutmaya özen gösteren markalardan tutun da çeşitli donanımları kaldırmanın veya alternatifler üretmenin peşinde koşanları da gördük. Örneğin günümüzde piyasaya çıkan amiral gemisi telefonların çoğunda kulaklık girişi görmemeye başladık. Pop-up, damlacık kameralar vb.

Her ne kadar ekran gövde oranında büyük bir yol alınmış olsa da, büyük bir engel daha var; öz çekim kamerası. Ön tarafa konumlandırılan kameralar ister istemez telefonda çerçeve oluşmasına sebebiyet verdiği için şirketlerin çözmeye çalıştığı sorunların başında gelmekte. Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, tüm markaların çözmeye çalıştığı bu problemi ortadan kaldıracak bir patent aldı.
Vivo'dan Merdiven Gibi Uzayan Kamera! 1
Vivo’nun yeni almış olduğu patentinde ortaya çıkan kamera sistemi, tıpkı bir merdiven gibi yukarı doğru basamak halinde çıkıyor. Toplamda dört basamaktan oluşan modülün her birinde lens olacak. Vivo böylelikle cihaza alışılmışın dışında bir tasarım kazandırırken, çoklu kamera desteğinden de mahrum bırakmamış olacak.
Dikdörgen formunda kamera sisteminin basamakları, bir altındakinden küçük olacak şekilde tasarlandı. En alttaki dikdörtgen en büyük lense sahip olacak. Üstüne yerleştirilenler ise onun içine geçecek. Bu sayede telefon kasanın içinden de alan tasarrufu sağlamış olacak.
LetsGoDigital, Vivo’nun aldığı yeni patente ilişkin görüntüler de paylaştı. Telefonun üretime geçmesi durumunda neye benzeyeceği açığa çıktı. Kameranın arkaya bakacak şekilde tasarlandığı açıkça görülürken, öz çekim amacıyla kullanılacağı da beklentiler arasında. En azından ekran-gövde oranını yükseltmek adına önemli bir geliştirme olacağı düşünülürse, Vivo’nun yeni kamera sistemini hem ön hem de arkaya bakacak şekilde tasarlayacağı ihtimali güçleniyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.