izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Apple, Çift Ekranlı MacBook Patentini Aldı!

Teknoloji devleri arasında ki rekabet git gide artmakta, firmalar öne geçebilmek ve daha fazla popüler olmak için köklü değişikliklere ve yeni tasarımlara imza atabiliyor. Bu konuda karşımıza ilk çıkan Microsoft oluyor. Microsoft‘un çift ekranlı cihazlarını daha öncesinde de görmüştük. Android tabanlı Surface Duo‘yu ve iptal edilen Surface Neo‘yu duyurmuştu, ASUS ve Lenovo gibi bu tür fütüristik bilgisayarları sergileyen üreticiler bu konuda büyük ölçüde sessiz kaldılar. Bununla birlikte, çift ekranlı bilgisayarlar hakkında düşünceleri olan sadece PC üreticileri değil ve Apple‘ın yeni aldığı MacBook patenti ile büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

Apple, Çift Ekranlı MacBook Patentini Aldı! 1
Katlanabilir bir telefon veya tabletten farklı olarak çift ekranlı bir dizüstü bilgisayar, daha güvenilir ve daha dayanıklı bir tasarımın yanı sıra, bu form faktörüne daha iyi uyan bazı avantajlar sunar. Piyasa gözlemcileri ve teknoloji uzmanları, Microsoft Surface Neo ve ASUS Project Precog konseptinin sunduğu bazı fikirlere zaten alışıktı, ancak bunların çoğu Windows masaüstünü iki ekrana genişletmekle ilgiliydi. Apple‘ın patenti ise hem daha basit hem de daha gelişmiş, ikinci ekranı özel bir giriş alanı olarak ele alıyor.
Üç yıl önce başvuruda bulunulan ancak ancak şimdi kazanılan patent, sanal klavyeler, dokunmatik yüzeyler, hareket kontrolleri ve diğer giriş yöntemleri için bir alan görevi gören ikinci ekranı gösteriyor. Ana ekranın bir uzantısı gibi davranan ekranı göstermiyor, ancak Apple geliştirirse bu mümkün olabilir.

Apple, Çift Ekranlı MacBook Patentini Aldı! 2
Patenti benzersiz kılan, sunduğu esneklik miktarıdır. Klavye düzenlerine ek olarak, sanal bir ekran, kullanıcıların daha “ergonomik” bir klavye tasarımına geçmelerine veya dokunmatik yüzeyi tercih ettikleri herhangi bir konuma yerleştirmelerine olanak tanır. Bir oyun için kontrolörler veya normal dokunma hareketleri gibi diğer giriş türleri için de kullanılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.