izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Avrupa’nın En ‘Yoğun’ Havalimanı, İstanbul Havalimanı Oldu!

Başta ülkemiz ve dünyada  COVID-19’a karşı aşılama sayısının artmasıyla birlikte pandeminin en çok etkilediği seyahat sektörü yeniden hareketlenmeye başladı. Bu hareketlenmeye verilebilecek en iyi örneklerden biri, geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en verimli havalimanı seçilen İstanbul Havalimanı oldu diyebiliriz.
Ağustos ayına bakarsak ay  boyunca 4 milyonu aşkın yolcuya hizmet veren İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın en yoğun havalimanı listesinde birinci sırada yer aldı. 1 aylık süre boyunca iç hatlarda 9 bin 956, dış hatlarda ise 21 bin 541 uçuş gerçekleşti.

Avrupa'nın En 'Yoğun' Havalimanı, İstanbul Havalimanı Oldu! 1
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı 8 aylık raporlara bakarsak İstanbul Havalimanı’nda 8 ay boyunca iç hatlarda 47 bin 538, dış hatlarda ise 116 bin 97 olmak üzere toplamda 163 bin 635 uçuş gerçekleştirildiği paylaşıldı.
Avrupa’nın en yoğun havalimanı listesinin 4. sırasında ise Sabiha Gökçen Havalimanı yer almış durumda. İstanbul Anadolu yakasında bulunan bu havalimanı, son bir ayda 11 milyon 826 bin 342 yolcuyu ağırladı. Listenin onuncu sırasında yer alan Antalya Havalimanı’nı Ağustos ayında ağırladığı yolcu sayısının 8 milyon 113 bin 438 olduğu açıklanırken, artık çoğunlukla kargo ve özel uçak trafiği için açık olan Atatürk Havalimanı’ndaki uçak trafiğinin 26 bin 811 olduğu belirtildi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.