izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Botox Uygulamasının Niteliği Ve Etkileri

Son yıllarda botox yüz germe konusunda geliştirilen estetik uygulamalar ve bu uygulamaların pratik bir biçimde gerçekleştirilebilmesi ile birlikte, botox yöntemi ile yüz germe işlemi yaptırmak isteyen kişi sayısında artış olduğu gözlemlenmektedir. Botox uygulamasının, önemli bir zaman kaybına neden olmaması ve yaptıran kişinin rutin yaşantısını sekteye uğratmaması gibi avantajları dolayısıyla sıklıkla uygulanan bir yöntem olduğundan söz edilebilir.

Tecrübeli Doktor Buket Yıldırım, alanında uzman ekibi eşliğinde, Ankara yüz germekonusunda, Çankaya’daki kliniğinde botoxuygulamalarını başarıyla gerçekleştirmektedir. Ankara yüz germe konusunda arayışı olanlar, tecrübeli doktorun kliniğini ziyaret ederek destek alabilirler. Aynı zamanda, “www.drbuketyildirim.com” web sitesinden de botox uygulamaları ve diğer tüm hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir. Başarılı doktorun uyguladığı botox yönteminin niteliklerine aşağıda detaylı olarak değinilmektedir.

Botox Nedir ve Hangi Amaçla Yapılmaktadır?

Botox, botulinum toksin A olarak da ifade edilen ve clostridiumbotulinumdan elde edilmekte olan kas gevşetici nitelikte bir ilaçtır. Botox direkt kasın içine enjekte edilerek, ilgili bölgede bulunan kasların sinirler tarafından uyarılması eylemini belirli bir süreyle engellemekte ve kasılmaları azaltmaktadır.

Ankara yüz germe konusunda başarılı doktorun kliniğini ziyaret edenler, detaylı olarak tüm bilgilere erişebilirler.Botox uygulaması, ilerleyen yaşla belirginleşen mimik çizgilerinin azaltılması ve mümkün olduğunca engellenmesi amacıyla tercih edilmekte olan pratik, hızlı ve güvenilir bir uygulamadır. Uygulandığı bölgelere bakılacak olursa; çoğunlukla alın bölgesi ve kaşlar arasında gözlemlenen çizgiler için tercih edildiği söylenebilir. Bununla birlikte, göz kenarlarında meydana gelen kazayağı kırışıklıklarının ve boyunda belirginleşen dikey çizgilerin azaltılması ve engellenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Ankara yüz germeuygulamaları denildiğinde akla gelen, tecrübeli doktorun Çankaya’daki kliniğinde çalışan uzman ekip, değeli ziyaretçilerinin memnuniyetini sağlamak için elinden gelen çabayı göstermektedir.

Botox Nasıl Uygulanmakta ve Etki Etmektedir?

Mimiklere bağlı olarak meydana gelen tüm kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi amacıyla tercih edilen ve etkili yöntemlerden biri olarak kabul gören botox uygulaması, etken maddelerin ince iğneler aracılığıyla kaslara uygulanması ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Uygulamadan yaklaşık 20 dakika önce, ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanarak bu bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Sonrasında, bölge temizlenerek uygulanacak formül iğneler aracılığıyla kasın içine enjekte edilmektedir.

Ortalama 10-15 dakikada uygulama tamamlanmaktadır. Botox bir dolgu malzemesi olmadığı için, uygulanan bölgede dolgunluk ya da şişliğe neden olmamaktadır. Bu yöntem sayesinde, bölgedeki kasların gevşemesi sonucu, kırışıklık ve çizgiler azalmakta ve yüzde daha diri ve canlı bir görünüm elde edilmektedir.

Uygulamanın gerçekleştirilmesinden 4 ile 7 gün sonra botoxun etkisi gözlemlenmeye başlanmaktadır. Botox, kaslarla sinirler arasında mevcut olan iletimi engelleyerek etki eden bir uygulamadır. Daha detaylı bir ifadeyle, sinirlerin verdiği emirlerin kaslara iletilmesine engel olarak, geçici bir süreyle kasların kasılmasını önlemektedir. Bu sayede, kasılma nedeniyle meydana gelen mimik çizgilerinin belirginliği azalmaktadır.

Uygulama Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Ankara yüz germeuygulamalarını Çankaya’daki kliniğinde başarıyla gerçekleştiren doktor, öncelikli olarak uygun ürünün kullanılması gerektiğini ifade etmektedir. Doğru ürün kullanımı, doğru sulandırma ile uygun sterilizasyon koşullarının sağlanması çok dikkat edilmesi gereken unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır.

Kas aktiviteleri sonucunda oluşan kırışıklıklara çözüm aranıyor ise, botox uygun bir seçenek olarak dikkat çekmektedir. Uygun doz uygulanması halinde istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Doğru süreçlerin izlenmesi durumunda, yan etkilerinin de minimum seviyeye indirilmesi mümkün olmaktadır. Enjeksiyon uygulanarak yapılan bir işlem olması nedeniyle, bölgesel nitelikte enfeksiyon, ağrı, his kaybı, kızarıklık, hassasiyet ve morluk ortaya çıkması muhtemeldir. Ancak, botoxunbir yan etkisi olmuşsa, bu etkinin kısa sürede kendiliğinden geçtiğini de belirtmekte fayda bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.