izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Corona Virüsten Nasıl Korunabilirim?

Corona Virüsten Nasıl Korunabilirim? 1Corona virüsünden korunmakta diğer sağlık problemlerine neden olan virüslere alınan önlemlerle genel olarak aynıdır. Sağlıklı yaşayabilmenin en önemli yolu doğru beslenerek bağışıklık sistemimizi güçlü tutmaktan geçer. Güçlü bağışıklık sisteminin ardında da kişisel bakım gelmektedir. Peki bağışıklık sistemimizi nasıl güçlü tutabiliriz. İlk olarak dengeli ve doğru beslenilmeli. Stresten uzak durulmak ve yeteri kadar uyumak. Bu üç başlığı hayatımızın merkezine koyarsak güçlü bir bağışıklık sistemi ile corona virüsüne kafa tutabilirsiniz. Tabi bunun yanı sıra bu süreçte hijyeni de en üst seviyelere çıkarmamız gerekiyor. Hijyen için neler mi yapılabilir. Corona virüsü solunum yolu ve temas ile yayıldığı bilinmektedir. Solunum yolu ile yayılmasının önüne geçmek zor olsa da temas ile bulaşmasını biraz olsun önleyebiliriz.

Ellerimizin hijyenine dikkat etmemiz bu yolda atılan en önemli adımlardan biridir. Sürekli dezenfekte edilerek ellerimizde yer alan mikrop ve virüsleri etkisiz hale getirebiliriz. Ellerimizi ağız, burun ve en önemlisi gözlerimizden uzak tutmalıyız. Son araştırmalara göre en hızlı göze temas ile kapıldığı önemli not olarak düşüldü. Dışarı çıkarken maske ve eldiven kullanımı öneriliyor fakat bunları doğru kullanamadıktan sonra korunmaktansa bulaşma riskini daha çok artırıyor. Kullandığımız maske ve eldivenler mikrobu barındırdığı için sürekli yenileyerek kullanmamız gerekiyor. Öksürürken hapşırırken kolumuz ile ağzımızı kapamalı ve o bölgeyi dezenfekte etmeliyiz. İnsanlara yakın temastan uzak durmalıyız. Değil tokalaşmak 1 metreden fazla kimse ile yakın temas da bulunmamalıyız.

El yıkamayı, kolonya yada dezenfektan kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Kapalı ortamlarda uzun süre kalmamaya dikkat edelim. Güncel olarak yapılan uyarıları dikkate alıp davranış kurallarına sıkı şekilde uymalıyız. Alışveriş merkezlerinden ve buna benzer toplu kullanım alanlarından uzak durmalıyız. Zorda kalmadığımız takdirde evden çıkmamalıyız. Yurt dışından gelinmesi takdirinden en az 15 gün karantinada kalmalıyız. Unutmayın ki şuan mücadelesi verilen bu virüsün bir tedavisi ve aşısı yoktur. Vakalara desek tedaviler uygulanmaktadır. Alınan her önlem senin ve sevdiklerinin hayatı içindir. Kendini ve yakın çevreni riske atma.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.