izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Coronavirüs Web Tv Sektörünüde Etkiledi

Coronavirüs Web Tv Sektörünüde Etkiledi 1Coronavirus salgını sırasında evlerinde kalmaya çalışırken, dünyanın dört bir yanındaki insanlar hayatlarını internete naklederken, teknoloji uzmanları web’in tüm trafiği idare edebileceğinden emindiler . Giderek daha fazla ülke , eğriyi düzleştirmek için umutsuz bir girişimde kilitlenmeler kuruyor ve internet tam olarak bozulmadı, ancak biraz gıcırdamaya ve kıvılcım çıkarmaya başlıyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde New York Times’a “Sadece burada ışıkları açık tutmaya çalışıyoruz” dedi. Facebook bile baskıyı hissediyorsa, herkes nasıl gidiyor?

Geniş bant sağlayıcıları trafikteki ani artışlara ayak uydurmak için mücadele ederken, dünyadaki çeşitli koronavirüs sıcak noktalarında internet hızları düşmektedir. Bir internet izleme hizmeti olan Ookla’nın Downdetector’a göre, Wuhan’ın başkenti olan Çin eyaleti Hubei, mobil geniş bant hızlarının Ocak ayından bu yana yaklaşık yüzde 60 oranında düştüğünü gördü . Çin, salgının kuyruk ucuna ulaştığında Mart ayında performans yavaş yavaş artıyor, ancak tam olarak iyileşmeye yakın değil. Batı Avrupa’daki ülkeler Mart ayının başlarında, hükümetlerin kilitlenmeleri zorlamaya başladıkları dönemde geniş bant performans sorunları yaşamaya başladılar, ancak düşüşler Hubei’deki kadar dramatik değildi.

Netflix, YouTube, Amazon Prime ve diğer akış hizmetleri, yüz milyonlarca insan evde kalırken ve çaba göstererek aşırı gösteriş yapmaktan kaçınmak için internette çok fazla baskı yapmaktan kaçınmak için dünyanın çeşitli yerlerinde görüntü kalitesini düşürmeyi taahhüt etti. sosyal mesafeyi uygulamak. Pandemi öncesi, çoğu hanehalkı için yoğun akış zamanları hafta içi dört saat sürdü; CNBC’ye göre şu anda günde 10 saat . Video açık ara en büyük bant genişliği domuzudur; Netflix tek başına dünya bant genişliğinin yüzde 15’ini tüketiyor.

Netflix Cumartesi günü yaptığı açıklamada, İspanya ve İtalya’daki trafiği yüzde 25 oranında azalttığını ve şu anda bu kesintileri diğer Avrupa ülkelerine, Latin Amerika ve Hindistan’a uyguladığı bildirildi. ABD için henüz bunu yapmadı, ancak ülke çapındaki kullanıcılar Çarşamba günü yaklaşık bir saat boyunca hizmete erişemedi . YouTube Salı günü yaptığı açıklamada , videonun bir ay boyunca varsayılan video kalitesini tüm dünyada standart tanımlı hale getireceğini açıklasa da, insanlar daha yüksek çözünürlüğü tercih edebilecekler. Amazon ayrıca , Avrupa ve İngiltere’de Prime Video hizmetini kısıtlıyor , ancak ayrıntılar hakkında sıkı sıkıya bağlı. Disney +, görüntü kalitesini düşürürken bant genişliği tüketimini en az yüzde 25 azaltıyorve Fransa’daki lansmanını iki hafta geciktiriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.