izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Ekranı Büyük Yeni Apple Watch Series 7 Tanıtıldı!

Apple Event etkinliğinde Apple’ın yeni akıllı saati olan Apple Watch Series 7 sonunda tanıtıldı. Apple Watch 7 ile birlikte daha da  büyük bir ekranlı tasarıma geçiliyor ve pek çok yeni özelliği beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Apple Watch Series 7 hakkında ki detayların hepsini sizler için hazırladık.
Apple Watch modellerinde aynı tasarımı kullanmayı sürdüren Apple, bu defa köklü bir değişikliğe gideceği ve düz kenarlı tasarıma geçeceği söylentiler arasındaydı. Yenilik olarak yalnızca daha büyük ekranın gelmesi kullanıcıların beklentisini pek karşılamamış gibi gözüküyor. iPhone, iPad ve iMac modellerinin kenarlarını düzleştiren Apple, akıllı saat için böyle bir değişikliğe gitmemiş gibi gözüküyor. WR50 suya dayanıklılık, IPX6 toza dayanıklılık sertifikalarına sahip. Yeni Apple Watch ile renk seçenekleri çoğaldı. Siyah, gümüş, mavi, kırmızı ve koyu yeşil renklerini tercih edebilirsiniz.
Ekran özellikleri

Ekranı Büyük Yeni Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! 1
Apple Watch Series 7 45 mm boyutundaki versiyonu, 44 mm boyutundaki eski versiyonlara göre 1,78 inç büyüklüğündeki ekrandan 1,9 inç büyüklüğündeki ekrana geçişi başlatıyor. Kare formatlı Her Zaman Açık Retina Ekran teknolojisinin kullanıldığı Apple Watch Series 7’nin piksel sayısı arttı. Yaklaşık yüzde 16’lık artışla beraber 368 x 448 piksel çözünürlüğünden 396 x 484 piksel çözünürlüğe geçildi. Apple, ekrana Series 6’dan yüzde 50 daha fazla metin sıkıştırabileceğinizi iddia ediyor. Aşağıdaki görselde önceki modele göre farkı görebilirsiniz.

Ekranı Büyük Yeni Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! 2
İşlemci ve batarya
Yeni Apple Watch‘un işlemcisi hakkında hiçbir bilgiye yer verilmedi. Muhtemelen Apple Watch Series 6‘da kullanılan S6 yonga seti ile geliyor.
Apple Watch‘un batarya açısından devrim yaratacağı ve günlerce kullanım sunacağı iddia ediliyordu. Bu söylentiler de yalan çıktı diyebiliriz. Yalnızca küçük geliştirmeler sunuluyor. Hızlı şarj özelliği eklenmiş.
Sağlık özellikleri
Apple Watch Series 7’nin kan şekeri ölçümü ve vücut ısısı ölçümü özellikleri ile geleceği iddia ediliyordu. Görünüşe göre  Apple bu iki özelliği gelecek modellere saklamayı tercih etmiş. Bu modelin öne çıkan özelliği ekrandaki geliştirmeler oldu. Apple Watch 7‘de bu konuda herhangi bir gelişme yapılmamıştı ancak kandaki oksijen ölçümü özelliği eklenmişti. Kandaki oksijen ölçümü ve EKG ölçümü özelliklerine bu modelde de yer veriliyor.
Yeni saat kadranları ve yazılımsal özellikler

Ekranı Büyük Yeni Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! 3
Ekranın büyümesiyle birlikte saat kadranlarına yeni seçenekleri de artıyor. Birden fazla bilginin tek ekranda gösterildiği infografik kadranlar geliştirildi. Bu modelle birlikte aha fazla bilgiyi tek ekranda görebileceğiz. Üstelik modüllerin boyutları büyüdü. Böylece uygulama geliştiricileri bu alanları daha verimli kullanabilecek.

Ekranı Büyük Yeni Apple Watch Series 7 Tanıtıldı! 4
Apple Watch Series 7 teknik özellikler
Kasa boyutu: 41 mm ve 45 mm kasa boyutu
Ekran: 1,9 inç ekran 368 x 448 piksel çözünürlük (45 mm)
İşlemci: Açıklanmadı
Dayanıklık: IP6X, WR50 ve çatlamaya dayanıklı ekran
Sensörler: Barometrik altimetre, optik kalp sensörü, elektriksel kalp sensörü, ivmeölçer, jiroskop, kanda oksijen sensörü
İşletim Sistemi: watchOS 8
Apple, yonga üretimindeki tedarik sorunu nedeniyle Apple Watch 7‘yi yetiştirmeyi beceremedi. Bu nedenle Apple Watch Series 7‘nin çıkış tarihi hakkında yalnızca “Sonbaharda Sizinle” bilgisine yer verildi.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.