izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanılması

İsmini belki sık duyduğunuz belki de yeni yeni duymaya başladığınız elektronik sigara aygıtları başta Cin Cumhuriyeti olmak suretiyle çoğu ülkede satışı yapılmaya başlanmıştır. E sigara herkesin bildiği sigarının teknolojik sürümlerdan faydalanarak daha haz alarak kullanılması ve içindeki nikotin sayısını kendiniz ayarlayabildiğiniz bir tür üründür.

Ortaya çıkmaya başlaması ve satışa sunulmasıyla eş güdümlü birçok münakaşalarla da gündeme oturmuştur.Kimi ülkeler normal sigaraya göre zarar vermeyen bulunduğunu düşünüp ve herhangi bir yan tesiri olmadığını savunarak satışını yapmak isterken, kimi ülkelerde de içinde kanserojen maddeler barındırdığı için insan sağlığına son derece zararları bulunduğunu düşünmüşlerdir ve satışlarının yasaklanmasında hem fİkir olmuşlardır.

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanılması 1

Elektronik Sigaranın Bileşenleri Nelerdir?

Normal sigara yerine sarfedilen elektronik sigaranın bileşenleri içinde normal sigara da tespit edilen nikotin maddesi vardır. Ayrıcana sıvı gliserin ve alkol de vardır.Bu aygıttaki elektronik sigara likit deki nikotin sayısını dilediğiniz seviyede ayarlayabilirsiniz. Bu yönden bakıldığında normal sigaraya göre daha düşük nikotin kullanabilir ya da hiç nikotin kullanmayabilirsiniz.Anabasine, myosmine ve beta nikotrtekrar gibi maddelerde teşhis edilmiştir. Normalde bu maddeler insan sağlığına zararları bulunmaktadır. Genellikle soluk almamız konusu ile ilgili zararları düşünülür.

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanılması 2

Elektronik Sigaradaki Sıvı Gliserinin Genellikleri Nelerdir?

Gliserin maddesi içinde hafif şeker sahip olan ve ana çözücü madde olmasıyla elektronik sigara tüketimi kısmında çok oranda buhar oluşturması nedeniyle bu sigara kullanıcılarına çok dumandan ötürü haz almalarına neden olmaktadır.

Normal olarak eczanelerde satılan gliserin çoğu alanda yararı olan bir maddedir. Hayvansal ve bitkisel yağlardan oluşmuştur.Elektronik sigara ürününde tüketilirken gliserin çoğu kimyasal özellikten geçirilerek bu aygıtta kullanılacak duruma getirilir.Elektronik sigara daki bitkisel olanıdır. Her ne kadar bitkisel olsa da çok veya eksik tüketiminden ötürü bu madde kanserojen duruma gelerek sağlığımız için ciddi tehlikeler oluşturabilir.

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanılması 3

Elektronik Sigara Cihazı, Sigara Pazarını Nasıl Etkilemiştir?

Oldukça tartışmalı hususu meydana getiren elektronik sigara aygıtı sigara pazarında da dalgalanmalara neden olmuştur.Birçok sigara yapımcısı ve normal sigaranın satıldığı işletmeler bu sigaranın meydana çıkmasıyla zarar ettiklerini belirtmişlerdir.Elektronik sigara satışı meydana çıktığından beri normal sigara satışlarında yavaşlama ortaya gelmiştir.Bunun için sigara işletmeleri elektronik sigaranın satışının durdurulması konusu ile ilgili iş birliği içindedirler.

Elektronik Sigara Cihazlarının Kullanılması 4

Elektronik Sigaranın İnsan Sihhatine Etkileri Nelerdir?

İster normal olsun ister teknolojik olsun sigaranın insan sağlığına olan zararları fazladır.  Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok.Elektronik sigara aygıtı tüketimi da aynı normal sigara gibi zararları olabilmektedir.İçerisindeki bitkisel içerikli maddelerin bile şuursuzce alımı ile insan bedeninde kanser tesiri oluşturma riski bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.