izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Facebook Dış Bağlantılarını Küçük Pencerede Gösterecek!

Mark Zuckerberg tarafından geliştirilen Facebook ana sayfamızda karşımıza çıkan ve rahat bir şekilde görebileceğimiz içeriklerin kalitesini arttırabilmek için tüm işlemleriyle çalışmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen bu geliştirmelerin en önemli adımını her zaman ki gibi gerçekleştirilen değişiklerin sonrasında kullanıcıların yapmış odluğu oylamalar ya da Facebook’un takip etmiş olduğu kullanıcıların değişimlerine karşı olarak göstermiş olduğu istemsiz reaksiyonların analizini bir araya getiriyor.

4-video[1]

Esasında bakacak olursak Facebook’un ana sayfasını geliştirmek için yapmış olduğu çalışmalardan bir tanesi mevcut durumda. Feed Quality Program adına sahip olan bu program üzerinde gerçekten etkili işlerin çıktığını görebiliyoruz. Gerçekleştirilen bu ilginç gelişmelerden kullanıcıları en çok etkileyen, Kullanıcıların yorum ve beğenme işlemlerini gerçekleştirmek istemedikleri fakat bu içerikleri de haber listesinde görmek istediği şeylerin olması.

Yukarıda dile getirdiğimiz açıklamaların dışında bir de ana sayfamızı düşmeyi başaran başlıklar, kısa açıklama ve görseller sayesinde tek amacı tık yaparak kazandıran yani “Click Bait” diye adlandırabileceğimiz para tuzağı siteler bulunuyor. Yukarıda dile getirdiğimiz işlemleri Facebook geliştirmiş odluğu içerik kalitesi programı sayesinde bu kişilerin önüne geçmeyi başaracak bir kriteri diğer kriterlerin arasında eklemiş gibi duruyor.

Yaşanan zaman kıstası, Kullanıcıların gerçekten de ilgisini çeken videolarda, Yazı ya da linki üzerinde zaman harcadığına kanaat getirmeleri sonucunda ortaya çıkartılmış. Fakat kullanıcıların artık tıklayarak hızlı bir şekilde geri dönüş yaptığı web sitesi adreslerin ana sayfa üzerinde görmeyeceğimizi dile getirebiliriz.

Özellikle Türkiye sınırları içerisinde haber sayfalarının kullanıcıların tüm zamanını çalmaya neden olacak başlıklar oluşturarak yalan haberlerle dolu içerik akışı sağlıyordu, Facebook bünyesinde yapılan çalışmaların sonucunda artık bu sorunlarda giderilmeye başlandı. Sosyal medya devi gerçekleştirmiş olduğu değişiklik sürecinde Instant Articles özelliğini de kullanmaya başlayacak.

Bu özellik sayesinde Facebook kullanıcıların en çok hangi içeriklerde zaman harcadığını bu bağlamda kullanıcıya özel olarak hazırlanan içerikler akış sayfasında yavaş yavaş görüntülenecek. Geliştirilen özellikler henüz bunlarla sınırlı durumda en yakın zamanda yeni gelen haberler ile birlikte sizleri aydınlatacağız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.