izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

YouTube için Video Rehberi

YouTube artık sosyal medya üzerinden çıkarak iş platformu oldu çünkü farklı kullanıcıların yaptığı içerikler büyük rakamda izlenmeler alıyor. Eğer sizlerde bu sektöre adım atmak istiyorsanız rehberimizden yararlanabilirsiniz. Google firmasının satın almış olduğu YouTube platformu video barındırma ve izleme servisi olarak karşımıza çıkıyor.  YouTube’dan para kazanmak istiyorsanız ilk olarak nasıl video yükleneceğini bilmelisiniz çünkü doğru kurgu sizi bir adım öne çıkartacak.

Güzel Bir Kameraya Sahip Olun

Rakiplerinizin arasından sıyrılmak istiyorsanız titizlikle çalışmalısınız çünkü rakipleriniz sizden bir adım daha önde olduğu için onların üretmedi tarzda içerikleri oluşturmaya önem göstermelisiniz. Bu içerikleri oluştururken kullanacağınız en büyük araç kamera olacak.

Kamera seçimini oldukça güzel belirlemelisiniz aksine montaj sürecinde düşük çözünürlüklerle boğuşmak zorunda kalırken hiçbir aboneye hitap edemezsiniz. Eğer akıllı telefonunuzun kamerası iyi durumdaysa bir süreliğine akıllı telefon üzerinden devam edebilirsiniz.

Montaja Önem Verin

Videonuzu çektiniz daha sonra düzenlemek adına kullanacağınız birden fazla yardımcı ve profesyonel anlamda etkili yazılımlar var. Bunların arasında etkili araçları bünyesinde barındırması, Kolay kullanıma çıkması, Tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Windows Movie Maker yazılımından yararlanabilirsiniz.

Daha farklı yazılımlar kullanmak istiyorsanız Adobe’un geliştirdiği After Effects ve Premiere gibi uygulamalardan yardım alarak daha kapsamlı içerikler kurgulayabilirsiniz. Zamanla içeriklerinizi montajlarken kendinizi de rahatlıkla geliştirebileceğiniz için ilk etapta zorlanmanız oldukça doğal olacaktır.

YouTube’a Video Yüklemeden Önce Dikkatli Olun

Hazırladığınız içeriği istediğiniz şekilde montajladınız ve YouTube’un belirlediği koşullar altında render yani çıktıyı aldınız artık tek bir adım kaldı o da YouTube’a yüklemek. Bu esnada birçok YouTube kullanıcısının gerçekleştirdiği gibi sistem üzerinde sizlere sunulan soruları hızlı bir biçimde yanıtlamak yüksek rakamlı abonelere erişiminizde büyük sıkıntılar yaracak.

Videonuz ile ilgili olarak uygun başlık, açıklama ve etiket belirlemeniz bunlara ek olarak video resmi hazırlamalısınız. Bu parametreleri doğru oranda hazırladığınızda artık uzun vadede aboneler ile etkileşim içerisinde olabileceksiniz.

YouTube sektörüne adım attığınızda hemen geri çekilmemeye özen gösterin çünkü ilk video atmanızla birlikte yüksek abonelere ve para kazanmaya ulaşmanız çok zor olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.