Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Hollanda Trenlerinde İnternet Devri

Hollanda Trenlerinde İnternet Devri

Hollanda bir ilki gerçekleştirdi.Hollanda demir yolu işletmesine ait trenlerde wifi yöntemiyle bedava internet devri başlatıldı.Uzun zamandır gerçekleştirilmesi düşünülen proje Amsterdam-Leiden seferini yapan trende hayata geçirildi.Şehirler arası hızlı trenlerde kullanılan bedava internet hizmetinin 3 yıl içerisinde şehirdeki bütün tren hatlarında kullanıma açılması planlanıyor.Demiryolları İşletmesi’nden (NS) yapılan açıklamada, WiFi amblemi olan tüm trenlerde yolcuların ek bir ücret ödemeden interneti kullanabilecekleri belirtildi.Yıl sonuna kadar trenlerin %27’sine internet bağlanacağı belirtildi.

Bence süper bir hizmet başlatmışlar türkiyedede böyle şeylere ağırlık verilmesi gerekiyo ama malum daha büyük sorunlarımız var.Gelecekte bir gün bizimde o seviyeye yükselmemizi temenni ediyorum.Hollanda demir yolları müdürlüğü bu proje için 15 milyon Euro’luk bütçe ayırdığını açıkladı türkiyede biraz zor gözüksede imkaansız olmasa gerek.

1 Yorum

  1. aslında cok guzel bı proje artık ınsanların heryerden ınternete gırebılmesı ve bazı seylere cok daha kolay ulasabılmesı gerekıyo bu yuzden bu projeyı desteklıorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir