izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İngilizce Sözlük Arama Derdine Son

ingilizce-sozlukİngilizce sözlük, İngilizce öğrenimi esnasında en fazla kullanılan materyallerden biridir. Bu sözlükler, sözcüklerin farklı anlamlarını öğrenmek için kullanılabilmektedir. Her dilde bir sözcüğün birden fazla karşılığı olabilir. Bazen bir terimi ifade etmek için farklı sözcükler kullanılabilmektedir. Bu da dillerin çeşitliliğini ifade eder. Bu gibi durumlarda sözlük kullanımı da son derece önem arz etmektedir. Sözlüklerde genelde en fazla kullanılan seçenekler ilk başta yer almaktadır. Daha sonra ise bu sözcüğün karşılığı olan kelimeler yer alır. Kitap ve broşür şeklindeki sözlükler artık geçmişte kaldı dersek pek de yanılmış olmayacağız. Zira artık cep telefonlarında, tabletlerde ve bilgisayarlarda kullanılabilen programlar, bu ihtiyacın karşılanmasına olanak tanımaktadırlar. İngilizce sözlük programları, artık cep telefonlarında bile kullanılacak düzeye gelmiştir. Bu da teknolojide gelinen noktayı açık bir şekilde kanıtlamaktadır.

İngilizce sözlükler, özellikle İngilizce eğitimi alan öğrenciler tarafından sıkça kullanılmaktadır. İlkokul, Lise ve Üniversitede İngilizce eğitimi alan bireyler, anlamını bilmedikleri kelimelere İngilizce sözlük aracılığı ile bakabilirler. Özellikle TOEFL ve İngilizce muafiyet gibi sınavlara hazırlanan öğrencilerin daha ağır kelimelerle uğraştıklarından söz edebiliriz. Bu da anlamını bilmediğiniz daha fazla sayıda kelimenin varlığına işarettir. Bu kişiler, doğal olarak diğer öğrencilere nazaran daha fazla İngilizce sözlük ihtiyacı içerisindedirler. TOEFL ve İngilizce muafiyet sınavlarında sorulan soruların daha zor olması, bu sınavlara hazırlanan öğrenciler açısından ciddi bir dezavantaj olarak görülebilir; fakat iyi bir İngilizce sözlük kullanılması durumunda bu zorluğu aşmak pekâlâ mümkün olacaktır.

İngilizce sözlük denildiğinde akla iki tür sözlük gelmektedir. Bunlardan biri Türkçe İngilizce sözlük, diğeri de İngilizce Türkçe sözlüktür. İngilizce Türkçe sözlük, İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığına yer verir. Türkçe İngilizce sözlük ise Türkçe kelimelerin İngilizce karşılığına yer vermektedir. Bu noktada da hemen çevir sitelerinin ve programlarının daha yararlı olacağından söz edebiliriz. Çünkü İngilizce sözlük sitelerinde ve programlarında böyle bir ayrım söz konusu değildir. Kullanıcılar, diledikleri sözcüğün anlamını bulmak için tek bir siteden ya da programdan yararlanabilirler.

İngilizce öğrenmek, iş yaşantısı için de büyük önem taşımaktadır. Bugün hangi işe başvurursanız başvurun size sorulacak sorulardan birisi de İngilizce bilginiz olacaktır. İngilizce bilginiz ne kadar iyi düzeyde ise çalışabileceğiniz işlerin kalitesi de o kadar yüksek olacaktır. Yapılan araştırmalara göre İngilizce bilen bireylerin istihdam oranı, İngilizce bilmeyenlerinkine göre çok çok fazladır. Bu da İngilizcenin iş yaşantısındaki değerini bizlere en açık şekilde göstermektedir. İngilizce öğrenerek kendinize daha iyi bir iş bulma yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz. Bunun için illa pahalı kurslara yazılmanıza ya da pahalı kitaplar almanıza gerek yoktur. İnternetten araştırma yaparak da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Bu bağlamda hazırlanan dersler, videolar ve resimler, size ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. Ayrıca Türkçe İngilizce sözlük yardımıyla karşılığını bilmediğiniz Türkçe kelimeleri İngilizceye çevirebilirsiniz. Eğer çalışırken anlamını bilmediğiniz İngilizce sözcüklerle karşılaşırsanız, bu durumda İngilizce Türkçe sözlük kullanmanız gerekebilir. Bu sorunu kökünden çözme düşüncesindeyseniz iyi bir İngilizce sözlük sitesi kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Böylece sayfalar arasında boş yere vakit harcamanıza da gerek kalmayacaktır.

Şimdiye kadar İngilizce sözlük konusunda yoğun aramalara rağmen iyi bir site ya da program bulamamış olabilirsiniz. Bu, bir daha böyle bir araç bulamayacağınız anlamına gelmez. http://turkceingilizce.ingilizceturkce.gen.tr/sitesini kullanmanız durumunda İngilizce öğrenmeyi kendiniz için oldukça eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. İngilizce sohbet alanında öğrendiklerinizi pekiştirebilir, çeviri alanında İngilizce cümle çevirisi yapabilirsiniz. Böylece İngilizce öğrenme süresini çok daha kısa seviyelere indirgeyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.