izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled)

Akıllı telefonlarımızda belki de en çok vakit geçirdiğimiz uygulamaların başında gelen popüler sosyal medya uygulaması Instagram, çeşitli nedenlerle beklenmedik şekilde kapanabiliyor veya hesabınız askıya alınabiliyor. Bu durum kullanıcı için can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor bir de hesabın açılmaması durumunda kullanıcının canı daha da çok sıkılıyor. Instagram hesabınıza yeniden giriş yapmak istediğinizde “Hesabınız kapatıldı” uyarısı almak tam bir kabus diyebiliriz. “Hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatıldı” ya da “Hesabınız başka birini taklit ettiği için kapatılmıştır” yazısı hesabınızın kalıcı olarak kapatıldığını işarettir ve hesabınızı geri açabilmek için son bir şansınız kalır. Ne yazık ki bu durum Instagram politikaları nedeniyle uygulanmaktadır ve bazen nedensiz yere kapatılan hesaplar nedeniyle kullanıcılar mağduriyetler yaşamaktadır.
Hesabınızın kapatılmasının başlıca nedenleri şunlar olabilir:

 • Yapay takipçi satın alıp kullanım işlemleri
 • Yapay beğeni satın alıp kullanım işlemleri
 • Yapay yorum ya da video izlenme arttırma işlemleri
 • Birilerinin kasıtlı olarak hesabınızı “taklit” olarak şikayet etmesi gibi durumlar
 • Instagram kaynaklı teknik hatalar

Söz konusu bu durumlar tespit edildiğinde Instagram, hesabınızı anında  kapatır.
Yukarıdakilerin hiçbirini yapmadığınız halde hesabınız kapatıldı veya askıya alındıysa Instagram hesabını geri almak için ne yapılabilir?
Hesaba giriş yapmaya çalışınca aşağıda da gördüğünüz gibi Instagram hesabı kapatıldı ekranı ile karşılaşırsınız.
Kapanma olayı daha yeni olan hesaplarda bu ekranlar yaklaşık 24 saat sonra çıkmaktadır. Bazı hesaplar kapanmadan önce doğrulama işlemine tabi tutulur ve 24 saat ekranı çıkarak kullanıcının hesabını geri kurtarmasına olanak sağlar.

 • Instagram kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınca karşımıza çıkan ekran:

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 1

Daha Fazla Bilgi Al” seçeneğine dokunarak hesabın tam olarak hangi sebepten dolayı kapandığını görebilirsiniz. Karşımıza şu ekranlar çıkacaktır:

 • Bir başka hesabı taklit etmişseniz ve taklit edilen kişi bunu fark etmişse sizi şikayet ederek hesabınızın taklitten dolayı kapanmasına neden olabilir. Taklit nedeniyle kapanan Instagram hesabı hata ekranı aşağıdaki gibidir:Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 2
 • Koşulları ihlalden kapanan Instagram hesabı için karşılaşacağınız hata ekranı aşağıdaki gibidir:

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 3
Peki bunlardan hiçbirini yapmadığınız halde hesabınız kapandı veya askıya alındıysa yapmanız gerekenler nelerdir? İşte adım adım Instagram hesabınızı geri açmanın yolları.
Karşılaşacağınız bir diğer ekran ise “itiraz” ekranıdır. “Bize bildirin” kısmına tıkladığınızda bir  itiraz formu açılır. İtiraz bölümünü doldurmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır:

 • Ad, soyad ve diğer istenen bilgiler eksiksiz ve doğru girmelisiniz
 • İtiraz formunda ki e-mail adresi, kapatılan hesabınızın e-mail adresiyle kesinlikle  aynı olmalıdır.
 • Eğer bir işletme hesabına sahipseniz, işletmenizin kuruluş ve diğer belgelerini mutlaka “ek olarak” göndermelisiniz.

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 4 Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 5

Instagram hesap açmanın püf noktaları nelerdir?
Koşulları ihlal ettiği gerekçesiyle kapatılan veya askıya alınan  Instagram hesabını açmak için bazı detaylar var. Bu detayları dikkatlice uygulayabilirseniz hesabınızın geri açılma ihtimalini arttırmış olursunuz.

1.form doldurma şekli ve itiraz sürecinde kesinlikle kendi Instagram uygulamanızdan giriş yapıp karşınıza çıkan “daha fazla bilgi al” butonuna tıklayarak ilerleyin.
2.form doldurma şekli ve itiraz şekli şu şekildedir:

https://help.instagram.com/contact/396169787183059 adresine giderek yapılmaktadır fakat Instagram hesabınız üzerinden giriş yapıp formu zaten doldurduysanız bu adrese girerek tekrar bir işlem yapmanıza gerek yok. Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 6

3.form doldurma şekli ve itiraz şekli şu şekildedir:

https://help.instagram.com/contact/606967319425038 

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 7
4.form doldurma şekli ve itiraz şekli şu şekildedir:

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu Kesin Çözüm! (Account Disabled) 8
Bu form işletme hesaplarına yani ürün satışı gibi Instagram hesapları olanlar için idealdir. Eğer işletme hesabına sahip değilseniz formu açtıktan sonra “hayır” sekmesine basarak devam edebilirsiniz.
Bu yöntemlerin aksine kullanıcılara bir son çare önerimiz ise  Iphone‘da instagram++ programını indirebilirsiniz. Devamında ise sideload .cc sitesinden instagram++ uygulamasını indirin ve devam eden adımlarını takip edin. Buradan indirilen uygulama ile bazı kişilerin hesaplarına erişebildiği görülmüştür. Son çare olarak denenmelidir.
İkinci bir konuya değinmek istiyoruz “hesabınız geçici olarak kilitlendi“. Bu özellik Instagram hesaplarına sıradışı ve farklı ipler üzerinden giriş olduğunda Instagramın dikkatini çekerek hesabın çalınmış olma ihtimaline karşı hesabın kullanılmaması adına ek bir güvenlik olarak geliştirilmiştir. Bu sebepten ötürü mutlaka Instagram hesabınıza size ait bir e-posta ve güncel telefon numarası eklemelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.