izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kadınlar için emeklilik imkanı

Çocuk sahibi olup kariyerini sürdürmek isteyen anneler için müjdeli bir haber var. Son poşet yasası ile birlikte 3 çocuk sınırına kadar borçlanıp 6 yıl 2160 gün kazanma fırsatı elde etti.
Yaşamını rahat sürdürebilmek yada gereksinimlarını karşılamak için çalışan kadınların son torba yasası ile beraber sevinçli haber almaları muhtemel bir gerçek. Hem çalışarak hem de çocuğu olan kadın doğum borçlanması yöntemi sayesinde 6 sene daha erken emekli olabiliyor. Sigorta olduktan sonra dünyaya gelen 3 çocuk için doğum borçlanması torba yasayla beraber hayatımıza girmişti. Her çocuk için 2 ‘şer yıldan 3 çocuğa kadar 6 yıl borçlanma olanakı mevcut. Bunlara bakılırsa 3 çocuk için bir anne 6 yıl kısaca 2160 gün artı prim kazanabiliyor. Yasanın bayanların çocuklarıyla daha erken ilgilenebilmesi ve onların iki işi olduğundan bir an evvel rahata kavuşmalarını hedefliyor. Bu sayede çocuklu çalışan anneler için de çalışmanın sonu daha yakın bir hedef haline geliyor. Hanımlar için erken emeklilik müjdesi bu şekilde verilebilir.

Kendi başına primlerle bunu tamamlamış olduğunda yaşı da eğer bu pozisyona uygunsa 6 yıl çalışıp beklemeden erken emekli olabiliyor. Doğum borçlanmasının üç şartı bulunuyor. İlk şart çocukların sigortalı olduktan sonra doğmuş olması gerekiyor. Peşinden çocuğun yaşaması gerekiyor. Bir diğer koşulsa borçlanacak dönemde çalışmıyor olmak isteniyor. Bu üç şart sağlandıktan kadınlar için erken emeklilik bu koşulları taşıyan her anne erken emeklilik ayrıcalığından dolayısıyla faydalanabilir. Doğum borçlanmasını başlatmak içn SGK’ya başvuru yapmak şu anda ki şartlar için yeterlidir. Yapılan hesap ile nihayetinde ödeme gerçekleşiyor ve primler temin edilmiş oluyor.

Erkekler için erken emeklilik koşyüce bu pozisyonda şuan için geçerli olmasa da hanımefendiler için bu kaide şuanda geçerli kılındı. Bu sayede çocukları olan hanımefendilere belli başlı ayrıcalıklar tanınarak onların isteklerini daha erken zamana almış oluyor devlet bu sayede.

Bir önceki yazımız olan Oyun Sektörü Finansal Anlamda Uçuşa Geçti başlıklı makalemizde mobil oyun, mobil oyun sektörü ve online mobil oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.