izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kravat Seçimi

birdunyakravat-6164470804Takım elbiselerinin vazgeçilmez aksesuarı olan kravatların birçok renk ve desenleri bulunmaktadır. Her takım elbise alındığında muhakkak kravat alımı da yapılmaktadır. Kimse benim zaten kravatım var demeden piyasa fiyatlarının da ucuz olması ile birlikte yeni kombin yaratmak adına alımlar yapılmaktadır. Kurumsal şirketlerin ofislerinde birbirinden şık takım elbiseler ile çalışan erkekler, düğün, nişan gibi özel günlerdeki erkekler her daim şıklığın bir temsili olan çoğunlukla siyah takım elbise tercih ederler.

Kravat seçenekleri o kadar fazladır ki, mağazaya alışverişe giden bir erkek o kadar çok kravat modelleri içerisinde hangisini alacağına karar vermek için büyük bir deneme yöntemi içerisinde olur, her renk takım elbiseye göre üretilen kravatlar içerisinden hiç kuşkusuz en çok tercih edileni ise siyah kravatlar olmaktadır.  Siyah renkli olan takım elbiselerinde genellikle beyaz gömlek tercih edilirken, bu beyaz gömleğe en uygun kravat renginin siyah olması şıklığı daha da ön planda tutmaktadır. Birçok erkeğin kravat bağlama konusunda beceriksiz olması ise işin komik olan tarafı olarak da düşünülebilir. Kravat modelleri arasında çizgili, sade, desenli ve renkli olan modeller bulunmaktadır. Sade renkli modellerin en çok nişan zamanlarında, nişan elbisesi ile uyumlu olmasına özen gösterilmesinden dolayı tercih sebebidir. Her sezon iddialı kravatların mağazalardaki yerini alması slim modelleri de son zamanların en popüler olan çeşidi olarak biliniyor. Bunun yanı sıra ince kravatlar da en çok tercih edilenler arasındadır.

birdunyakravat-4416701934Çocuklar da erkekler gibi kravat kullanmayı çok isterler ancak onlar için kravatın bir alt modeli olan çocuk papyon modelleribulunmaktadır.  Bazen yetişkin insanlarında tercihleri arasında olabiliyor. Özellikle smokin üzerine kravat kullanamayacakları için papyon tercih edilebilmektedir.  Son olarak kullanıma şıklık kattığı için damatlık elbiselerinde de tercih sebebi olabilen papyonların en çok çocuklara yakıştığı da bir gerçektir.  Papyon Fransızca kökenli bir kelime olup, Türkçe ’de anlamı kelebek olarak bilinmektedir.  Renkli papyonların kullanımı ise özellikle palyaçoların tercih etmesi de ilginç bilgiler arasındadır. Çocuklarınız için papyon almayı düşünenler varsa internet üzerinden modellere bakarak alışveriş yapmaları tercih edilir. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra çocuklarınız için oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.