izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Lenovo Vibe S1 Lite Nasıl Özelliklere Sahip?

maxicep.com.lenovo_2Dvibe_2Ds1_2_113286_2Dizüstü bilgisayar pazarında oldukça önemli bir konumda olan Lenovo, bilindiği üzre rotasını bir süredir akıllı telefon pazarına çevirdi. Akıllı telefonların artık bilgisayar kullanım oranını azaltmaya başladığının farkında olan Lenovo, 2016 yılı başlar başlamaz yeni akıllı telefonu Lenovo Vibe S1’in özellikleri hakkında açıklamalar yaptı. Lenovo Vibe S1 Lite isimli cihazı ile giriş seviyesi akıllı telefon yarışında bir adım öne geçmeyi, farkını ortaya koymayı hedefliyor. Merakla beklenen Vibe S1 Lite cihazı ne gibi özelliklere sahip?

İŞLEMCİ ÖZELLİKLERİ

Lenovo Vibe S1’in elimize ulaşan bilgilere göre Mediatek MT6753 işlemcisi bulunuyor. Cihazın işlemcisi 8 çekirdek ile çalışan iyi bir işlemci. Ancak işlemci hızının biraz düşük olduğunu ifade edebiliriz; 1.3 ghz. Yinede çekirdek sayısının çokluğu çoklu işlemlerde işinizi kolaşlaştıracak bir etken olacaktır.

16 GB DAHİLİ DEPOLAMA İLE GELİYOR

Lenovo Vibe S1’de 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Cihazın dahili depolama özellikleri olarak giriş segmentte kaldığını ifade etsek abartmış olmayız. Çünkü günümüzde artık 16 GB bir akıllı telefon için çok ufak bir boyut. Ayrıca akıllı telefonun işletim sisteminin depolama alanından yaklaşık 3 GB çaldığını düşünürsek bu tespitimizde yanılmadığımızı kanıtlayabiliriz.

HAFIZA ALANI EN FAZLA NE KADAR GENİŞLETİLEBİLİYOR?

Cihaz malesef depolama alanı olarak uç sınırda da sınıfta kalıyor. 16 GB dahili depolama sunan Lenovo, bu depolama alanını harici bir depolama kartı ile en fazla 32 GB’a kadar arttırılabildiğini ilan etti.

KAMERASI SEVİYESİ GİRİŞ SEGMENT

Cihazın kamera özelliklerinden bahsedecek olursak 13 MP arka kameranın ve 8 MP ön kameranın bulunduğunu ifade edebiliriz. Yani kamera özellikleri giriş seviyesinde.

LENOVO VİBE S1 LİTE FİYATI NE KADAR?
Lenovo Vibe S1 Lite ürününün fiyatının 200 Dolar olacağı bilgisine ulaşıldı. Bu rakam ile Lenovo’nun beklediği satışı gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini zaman gösterecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.