izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

McAfee giderek gözden düşüyor

mcafee-safekey-1-l-140x140Günümüzde akıllı telefonlarımız hemen hemen her saat kullanıldıklarından dolayı , sürekli vakit geçirdiğimiz, internete girdiğimiz cihazlar olduklarından dolayı aslında son derece tehlike arz ediyorlar. Hackerlar akıllı telefonlara büyük bir yönelme gösteriyorlar ve bu yönelme son yıllarda giderek hızlanıyor. Akıllı telefon pazarının en sevilen markalarının üretmiş oldukları bazı akıllı telefonlarda dahi ciddi açıklar söz konusu oluyor veyahut açık olmasa bile antivirüs programı kullanmak olmazsa olmaz bir gereksinim olarak ortaya çıkıyor.

Ancak kullandığımız bazı antivirüs programları da tıpkı virüsler gibi bizden bazı bilgiler çalıyorlar. Bu yüzden dolayı hangi antivirüs programını seçeceğiniz son derece önemli bir husus.

McAfee Uygulaması Gözden Düşüyor !

Sevilen antivirüs programı McAfee’nin kurucusu olan isim geçtiğimiz günlerde güvenlik hususunda bazı açıklamalarda bulunmuştu ve yapmış olduğu açıklamalar hiç kuşkusuzki son derece dikkat çekmişti. Aple ile FBI arasındaki kaosta FBI safhasını tutan McAfee bazı kullanıcıları tarafından eleştirilere mağruz kalmıştı. Günümüzün yaygın kullanılan antivirüs programı McAfee ile ilgili bazı araştırma tüzel kişilikleri tarafından yapılan araştırmalar son derece dikkat çekici bulguları ortaya çıkardı. Bu bulgulara baktığımızda ise hiç kuşkusuz McAfee uygulamasının sandığımız kadar masum olmadığını görüyoruz.

Virüsten Mi Koruyor Yoksa Kendisi Mi Bir Virüs?

McAfee ile ilgili yapılan araştırmalar sonucunda şirketin kullanıcıların bazı kişisel verilerini paylaştığı ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilerin reklam şirketlerine satıldığı bilgisine ulaşıldı. Belki bu duruma Google Adsense’den v.b. alışkın olabilirsiniz ancak unutulmamalıdırki bir antivirüs programının kullanıcılarının verilerini bu şekilde pazarlamaması gerekir ve ayriyetten yine unutulmamalıdırki McAfee uygulamasında sizden izin istenmeksiniz casus uygulamasına benzer bir yazılım kullanılmaktadır. Bir antivirüs programı olduğu için de ayrıcalıklarla donatılan bir uygulama olan McAfee’nin müşterilerinin verilerini pazarlaması hiç kuşkusuz daha da tepki almasına neden olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.