izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Samsung’dan %30 Daha Hızlı DRAM Üretimi

Samsung_DRAM[1]Güney Kore sınırları içerisinde faaliyet gösteren teknoloji devi, Yaklaşık olarak 10 nanometrelik bir DRAM’lerin seri üretimine başladığını internet ortamından açıkladı. Bilgisayar üretimi sürecinde oldukça büyük bir başarıya sahip olan Samsung, Bu başarıyı mobil telefonun üretiminde de kullanmak istiyor. Firmanın, Intel’in üzerinde çalışmış olduğu 10 nanometrelik işlemcilerin tamamlanmasından hemen önce 10 nanometrelik DRAM çiplerini hazırlamaya başladığını vurguladı.

Güney Koreli firma, Bu çiplerin seri üretimi için neredeyse her şeylerin hazır olduğunu ve çok yakın bir zaman dilimi içerisinde seri üretime başlayacaklarını dile getirdi. Samsung, Seri üretime geçmesiyle birlikte sektörde bir ilke imza atacak ve 10 nanometrelik çip üretim teknolojisini 8GB’lık DDR4 üzerinde kullanan firmalardan bir tanesi olacak.

Samsung’un bu konuda rakibi olarak gördüğü SK Hynix’in ve Micron’un, Kore kökenli firmaya göre oldukça geri planda kaldığını vurgulayabilirsiniz. Aynı zamanda SIMM modülerinin de 4GB’lik laptop modellerinden, 128GB’lik server modellerine kadar çeşitle uzanacağını açıklayan Samsung, 10 Nanometrelik olan mobil DRAM’lerin çok yakın zamanda satışa çıkaracağının sözünü kullanıcılarına verdi.

Samsung bünyesinde üretimi yapılan 10 nanometrelik DRAM modellerinin üretim aşamasında kullanılacak olan teknoloji sayesinde çipler, Normal modellere nazaran yaklaşık olarak tam %30 değerinde hızlı ve %20 daha da az güç tüketeceği ortaya çıktı. Bu nedenle Samsung’un, Sektörün en iyi RAM modellerinden bir tanesini üreteceğini açıklayabiliriz.

Samsung’un tüm donanım ekibi ile üzerinde çalışacağı RAM’lerin ilk üretim sonucunda ortaya çıkan varyasyonlar laptoplarda kullanılması bekleniyor fakat bilgisayar toplayan bireylerinde bu yılsonuna kadar 10 nanometrelik RAM modellerini rahatlıkla satın alabileceği açıklanıyor. Teknolojinin günden güne gelişmesiyle birlikte ortaya farklı güce sahip olan donanım ürünleri çıkmakta. Bu ürünleri ilk piyasaya süren firmalar daima bir adım daha önde olduğu kesinleşiyor.

Güney Kore’nin teknoloji devi olan Samsung’tan elimize gelen bilgiler bunlarla sınırlı durumda en yakın zamanda yeni bilgilere sahip olduğumuzda bunları sizlerle paylaşarak konu hakkında daha da güncel bilgiye sahip olmanızı sağlayacağız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.