izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Online Camiada Blackjack

Blackjack veya 21 dediğimiz oyunu nasıl oynadığını sizlere en iyi şekilde öğreteceğiz. Öncelikle bu oyunu oynamanız için gerekli kuralları ve oyunun özelliklerini iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu oyunda sizin yanınızda size yardımcı olan oyuncular bulunmaktadır. Bu oyuncuları kurallar gereği yenemezsiniz. Onlar sizlere kart saymanızda yardımcı olmaktadır. Sadece Dae dediğimiz kasaları yenebilmektesiniz. Gördüğünüz gibi çok farklı kurallara sahiptir. Blackjack paralı ve parasız olarak eğlence amaçlı oynanan kart oyunudur. Oyunun popüler oluşu da online blackjack sitelerinin genellikle daha çok tercih edilmesine yol açmaktadır. Şimdi Blackjack oyununu detaylarını siz değerli oyun severlere anlatacağız.

Blackjack’te kasaya daeler denmektedir. Oyun nasıl oynanır? Oyun başlamadan önce bütün kartlar oyunculara eşit şekilde dağıtılmaktadır. Her oyuncu ortaya para koyar. Önlerine koymaktadır. Daeler herkese önce birer birer kart dağıtır. Herkeste toplam 2 kart olmak zorundadır. İlk kartı daeler açık olarak oyunculara verir. İkinci kartı kapalı olarak verir.  Eğer kendisi direk olarak elindeki sayıların toplamını 21 olarak yaparsa oyunu daeler kazanır.  Eğer 21 yapamadıysa oyun sürekli olarak 21 olana kadar dönmektedir. Oyuncunun biri ilk iki kartı ile 21 yaparsa ortaya koyduğu paranın 1.5 katını kazanmaktadır. Kısacası bu oyunda amaç elindeki kartlarla 21 sayısına yaklaşmaktadır. Oyunu kazanmanın yanında kaybetmekte vardır. Eğer bir oyuncu elindeki kartlar 21 sayısını geçerse oyunu direk kaybetmektedir. Oyunda ilk iki karttan sonra sıra sıradaeler oyunculara devam etme durumunu sormaktadır.  Her oyuncu ellerindeki kartlara göre hit, stand, double,insurance, splint komutu vermektedir.

Hit oyunda bir kart daha ver anlamına gelmektedir. Daeler oyuncuya bir kart daha verir. 21 sayısını geçene kadar hit diyebilirsiniz. Fakat oyunda kaybetmekte bulunduğu için daha dikkatli olmalısınız. Stand sizin artık kart istemeyeceğiniz anlamına gelir. Daeler size kart vermeden diğer oyuncuya geçmektedir. Double parayı iki katına çıkartmak demek. Eğer iddialıysanız bu sizin için avantajdır. Insurance diğer komutlardan farklıdır. Elinizde az varsa bu komutu dersiniz. Eğer kaybetseniz daha az para ile kaybetmektesiniz. Son olarak Split komutu ise eğer iki kart gelirse ayırıp iki farklı el gibi oyuna devam edersiniz. Ancak iki farklı oyun olduğu için iki kat para ile oyuna girmiş gibi olursunuz. Oyunda vale, kız, papaz 10 puandır. Anlattığımız bu kurallar ile sizlerde artık Blackjack oynamaya başlayabilir keyifli kazançlar elde edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.