izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus Karşı Karşıya!

Samsung’un geliştirmiş olduğu yeni üst seviye akıllı telefonu Galaxy S8 ile birlikte Apple firmasının elinde mevcut olan başarılı cihazlarından iPhone 7Plus’ı karşı karşıya kıyaslıyoruz. Çoğunuzun hatırlayacağı üzere Samsung, Geride bıraktığımız günlerde dünya genelinde düzenlemiş olduğu lansmanlarla birlikte yeni telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerini tanıttı.

Öncelikle karşılaşmaya başlamadan hemen önce Galaxy S8+ modeliyle Galaxy S8 modelinin arasında sadece ekran boyutu ve batarya farkı bulunuyor. Lafı uzatmadan direk olarak konuya geçiş yapalım;

Tasarım

Samsung Galaxy S8 modelinde yaklaşık 5.8” değerinde QHD+ çözünürlüklü, Samsung’un EDGE olarak açıkladığı kavisli ekranlarıyla birlikte Gorilla Glass 5 ile karşımıza çıkan Super AMOLED ekrana yer sağlıyor. Bunlara ek olarak Infinity Display teknolojisi sayesinde neredeyse tamamen çerçevesiz ekranlarıyla gözleri üzerine çekiyor. Samsung, Yıllardır yer verdiği fiziksel olarak butonlarından vazgeçerek parmak izi okuyucu sensörünü cihazın arka kısmına yerleştiriyor.

Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus Karşı Karşıya! 1

Apple, iPhone 7 Plus üzerinde ise 5.5” değerinde Full HD çözünürlüklü ve 3D Touch teknoloji sayesinde üzerine basma hissiyatını algılayabilen IPS LCD ekrana yer veriliyor. Cihaz üzerine uygulanan parmak basıncını rahatlıkla algılayabilen bir adet kapasitif ana ekran butonu parmak izi de okuyabiliyor.

Samsung Galaxy S8’de oldukça üst düzey güvenlik için parmak izinizi tanımlandırmak zorunda değilsiniz çünkü cihazda göz tarayıcı özelliği de bulunuyor. Apple tarafına bakarsak yıllardır değişmeyen tasarım yapısıyla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde klasik olarak iPhone tasarımı bulunurken, Samsung Galaxy S8 modelinde sadece Apple değil tüm akıllı telefon üreticilerine rakip olacak. Galaxy S8, iPhone 7 Plus’tan çok daha küçük boyutlara sahip olmasına rağmen 0.3” ekranıyla birlikte neredeyse tamamen çerçevesiz ekran sürecini kullanıcılara yaşatıyor. Galaxy S8+ modelinde de cihazın boyutu iPhone 7 Plus ile aşağı yukarı aynı yapıda olmasına rağmen 0.8” büyük bir ekran ile karşımıza çıkması özellikle ekran kısmında Galaxy S8’den bir tık daha önde yer alıyor.

Teknik Özellikler

Teknik özellikler kısmında Galaxy S8’in özellikle bağlantı, depolama alanları ve hızlı şarj desteği açısında iPhone 7 Plus’ın önüne geçtiği bir takım avantajlar mevcut. Galaxy S8, Hızlı ve düşük güç tüketimi yapan Bluetooth 5.0 teknolojisini öne süren ilk akıllı telefon olmasının yanı sıra Exynos 8895 veya Snapdragon 835 platformları ile iPhone 7 Plus’a kıyasla çok daha hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.

Kamera

Samsung tarafında F/1.7 diyagram açıklığına sahip 12MP çözünürlüğündeki arka ve 8MP çözünürlüğünde ön kamera yer alıyor.  iPhone 7 Plus modelinin de F/1.8 diğeri ise F/2.8 diyafram açıklığına sahip her ikisi de 12MP çözünürlüğündeki True Tone teknolojisini kullanan çift arka kamera yapısı ve F/2.2 diyafram açıklığında 7MP çözünürlüklü ön kamera yer alıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.