Anasayfa / İnternet ve Bilgisayar / Silinen Twitter Hesabını Tekrar Aktif Etme

Silinen Twitter Hesabını Tekrar Aktif Etme

twitterÇağımızın en yaygın sosyal medya platformlarından biri olarak dikkat çeken Twitter her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmaya devam etiyor. Peki dünyaca ünlü platform Twitter sanıldığı kadar güvenli mi? Twitter üzerinde dondurduğumuz, sildiğimiz veriler gerçekten de kayboluyor mu? Silinen Twitter hesabımızı nasıl aktif edebiliriz?

TWİTTER HESABINI DONDURMAK MÜMKÜN MÜ?

İlk olarak bilmeyenler için Twitter hesabını kapatmanın mümkün olup olmadığından bahsedelim. Twitter hesabınızı dilediğiniz an kapatma özgürlüğüne sahipsiniz.

Peki dondurduğunuz hesap hemen siliniyor mu?

Dondurulan hesabın silinebilmesi için belli bir süre var. Bu süre dolduğunda hesabınız ile ilgili veriler kaybolmakta. Twitter hesabınızı Twitter üzerindeyken ayarlamalar yaparak rahatlıkla birkaç tıklama ile dondurabiliyorsunuz. Ancak Twitter hesabınızı dondurduğunuz an hesabınız tamamen silinmiyor. Twitter hesabınızın tamamen silinmesi için eğer fikrinizi değiştirirseniz diye ( En iyi niyetli ihtimalimiz ) Twitter’da hesabınız 30 gün boyunca tutuluyor. Eğer 30 gün içerisinde hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmazsanız hesabınız tamamen siliniyor yani birdaha giriş yapma gibi bir durum söz konusu olmuyor.

KAPATILAN HESAP NASIL AKTİF EDİLEBİLİR?

Twitter hesabınızı dondurduğunuzda 30 gün içerisinde eğer fikrinizi değiştirirseniz rahatlıkla hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirmeniz için yapmanız gereken şey sadece kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak Twitter’a giriş yapmak. Bu sayede hesabınız aktif hale gelecektir. Ancak 30 gün içerisinde hiç giriş yapmadıysanız bu biraz farklı.

SİLİNEN TWİTTER HESABINI TEKRAR AKTİF ETMEK MÜMKÜN MÜ?

Bunun cevabı malesef olumsuz. Eğer 30 gün içerisinde hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için herhangi bir girişimde bulunmadıysanız kullanıcı adınız ve verileriniz Twitter platformundan tamamen yok oluyor. Böyle bir durumda haliyle tekrar Twitter’a bağlanmanız için yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

2 Yorum

  1. yanlışlıkla Twitim silindi geri almak istiyorum

  2. Ama silinen hesaptaki e-mail adresim ile tekrar twitter a kayıt yapılamıyor. Şöyle bir uyarı veriyor bu e-mail sistemimize kayıtlıdır diye. Ne yapmalıyım acil yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir