izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sosyal Medya SEO Puanınızı Arttırır

Sosyal Medya SEO Puanınızı Arttırır 1Daha önce SEO diye bir şey duydunuz mu? Gerçekten oldukça farklı bir tabir olduğunu veya CEO’nun Türkçe versiyonu olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer bu kavramlara son derece uzaksanız, kesinlikle size yetecek kadarını bilmenizde fayda olacaktır. Bildiğiniz gibi dünyada en fazla kullanılan arama motoru Google’dır. Google, dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Sadece bir arama motorundan ibaret değildir. Google, çatısı altında Youtube’u da barındırır. Bununla birlikte Gmail, AdSense, Adwords gibi daha pek çok farklı hizmete yardımcı olur. Peki ama SEO’nun Google ile ne ilgisi var diyorsunuz, değil mi? SEO, Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Sitenizi veya projenizi Google’a sevdirebilme, onun politikalarına göre yürütebilme, aramalarda üstlerde çıkma, reklamcılık gibi daha pek çok farklı kavram SEO ile ifade edilir. Peki Youtube SEO diye daha önce herhangi bir şey duydunuz mu?

Sayfa İçeriği

Sosyal Medya SEO İçin Son Derece Önemli

Youtube SEO, videolarınızın aramalarda ve önerilen videolarda en üstte çıkmasını sağlar. Tüm yapılacak çalışmalar Youtube SEO çatısı altında toplanır. Kanalın anahtar kelimeleri, videoların anahtar kelimeleri, kanal resimleri, video küçük resimleri, video müzikleri, altyazıları, bitiş ekranları, kartlar, çeviri, kontrol listeleri, açıklama kısmı, başlık, ek açıklama kısmı gibi daha pek çok farklı şey SEO içine girecektir. Tabii burada en can alıcı kısım ise sosyal medyadır. Sosyal medya SEO için olmazsa olmazdır. Peki sosyal medya ile SEO’nun ne ilgisi vardır?

Sosyal medya ağlarından en çok kullanılanları Facebook, Twitter ve Instagram’dır. Bunda hemfikiriz değil mi? Peki videolarınızı burada paylaştığınızda izlenme alıyorsunuz, öyle değil mi? Peki çok daha istikrarlı bir şekilde, her videonuzu gerekli olan tüm ağlarda paylaşsanız, en çok Youtube’a izleyici gönderen Facebook sayfalarında veya Twitter hesaplarında paylaşım yapsanız, sizin için olumlu bir geri dönüş sağlamaz mı? Bunun kesinlikle böyle olacağını bilmelisiniz. Peki SEO puanınızı artırmak için sosyal medyayı nasıl kullanabilirsiniz?

Sosyal Medyada Facebook Son Derece Önemli

Sosyal mecraların en çok kullanılanlarının başında Facebook gelmektedir. Facebook burada başı çekmektedir. Eğer videonuzu Youtube’a yükledikten sonra Facebook hesabınızda, yönettiğiniz bir Facebook sayfasında, üyesi olduğunuz Youtube gruplarında paylaşırsanız, çok ciddi seviyede SEO puanınız artacaktır. Böylece videolarınıza zamanla çok daha fazla izlenme gelecek ve bu da size abone olarak dönecektir. Ayrıca Twitter’ı ve Instagram’ı da boş geçmemelisiniz. Kesinlikle buraları da ciddiye alarak yolunuza devam etmelisiniz. Aksi takdirde istemediğiniz gibi izlenme sayınızda ciddi bir artış gözlemlenmez.

Facebook, Twitter ve Instagram dışında Google+, Linkedin, Tumblr gibi sosyal platformlarda da hesap açmalı ve oralarda da videolarınızı paylaşmalısınız. Kesinlikle memnun kalacağınız şekilde etkisini göreceğinize emin olabilirsiniz. Konuyla ilgili görüşünüzü, yorumunuzu ve şikayetlerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

android oyun indir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.