izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Src Belgesi

srcMesleki yeterlilik belgesi olarak bilinen belgeler, devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumlar tarafından verilen ve söz konusu olan mesleği yapabileceğinizi ispatlayan belgeler olarak tarif edilebilir. Yolcu ya da yük taşıması yapan araçları kullanan sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesi de Src belgesi olarak bilinen belge olarak görünüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından verilen bu belgeyi alan kişiler, aldıkları belgenin kademesine göre yolcu ya da yük taşımacılığı yapılan araçları kullanma yeterliliğine sahip olduklarını kanıtlamış, yasal olarak bu araçları kullanma hakkına sahip olduklarını göstermiş oluyorlar. Söz konusu olan mesleki yeterlilik belgesi olmadan yük ya da yolcu taşıyan araçları kullanan sürücüler ile bu araçları onlara teslim eden firmalar ise ayrı ayrı para cezalarına maruz kalıyorlar.

Src belgesi fiyat listesi de almak istediğiniz belgeye göre farklılık gösteriyor. Src1, Src2, Src3, Src4, Src5 gibi kademeleri olan belgeleri almak için gerekli olan eğitim süreleri ve fiyatları farklılık gösteriyor. Bu belgelerin farklı olmasının sebebi ise taşımacılık işinin yurt içinde ya da uluslar arası alanda yapılması, yolcu veya yük taşımacılığı yapılması olarak gösterilebilir. İhtiyaç duyulan belgeyi almak için uygun programa kayıt olarak eğitim almak ve ücretini ödemek gerekiyor.

Src sorgulama kısmı ise belgenizin aktif olup olmadığını ya da geçerlilik durumunu öğrenmek istediğinizde karşınıza çıkan görev olarak görünüyor. Ulaştırma Bakanlığı’nın e-devlet sitesinde yer alan kısmına giderek ‘mesleki yeterlilik belgesi sorgulama’ linkini tıkladığınızda, belgenizin durumu ile ilgili bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.