izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sürdürülebilir Özelliğe Sahip Fairphone 4 5G Duyuruldu İşte Detaylar!

Akıllı telefonların ömrü ne yazık ki çok uzun olmuyor ve garanti süreleri çoğunlukla 2 yıl gibi bir süre ile sınırlı kalıyor. Garanti süresi bittikten sonra ortaya çıkan arızalarda ücretli teknik servislerden yardım almak gerekiyor. Bu durumda tüketici  2 veya 3 yıldan sonra telefonunu değiştirmeyi tercih ediyor.

 

Akıllı telefon piyasasında ki işleyişin sürekliliğini sağlayanın bu olduğu biliniyor ve üreticiler de bu eğilimin devamı için stratejiler geliştirmeye başladılar. Firmalar çok uzun süre telefon kullanmaya çok sıcak bakılmıyor. Hatırlarsanız iPhone yavaşlatma davasında olduğu gibi tüketicilerin de buna karşı çeşitli tepkileri oluşuyor.

Sürdürülebilir Özelliğe Sahip Fairphone 4 5G Duyuruldu İşte Detaylar! 1
Bu duruma bir çözüm bulmak adına Hollandalı Fairphone firması kullanıcının kendisinin tamir edebileceği ve bu sayede uzun süre kullanabileceği bir telefon projesini geliştirdi. Fairphone telefon projesi bu yıl dördüncü nesil olarak kullanıcıların karşısına çıktı.
Fairphone 4 mümkün olan en fazla bileşenin kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilebilmesine imkan tanıyarak tamirci ücretinden kurtulmanızı sağlıyor. Batarya, ekran, arka kamera, ön kamera, hoparlör, ahize gibi pek çok parça değiştirilebilir bir yapıda tak çıkar mantığında hazırlanmış. Kullanıcı herhangi bir arızada parçanın siparişini verip bir tornavida ile değişimini yapabilecek. Elbette burada ana kart değiştirilebilir yapıda olmadığını ancak diğer parçaların değiştirilebilir olduğunu söyleyelim.
Fairphone 4 5G modeli en az 5 yıl boyunca telefonun ihtiyaçlarınıza ve günlük gereksinimlerinize karşılık verebilmesini amaçlıyor. Yine garantisi de 5 yıl olarak belirlenmiş. Bu bakımdan 2027 yılına kadar yedek parçalar satışa devam edecek. Diğer taraftan donanım açısından da kullanıcıları üzmüyor.

Sürdürülebilir Özelliğe Sahip Fairphone 4 5G Duyuruldu İşte Detaylar! 2
Fairphone 4 5G özellikleri ve fiyatı

  • Ekran: 6.3 inç FHD+, Gorilla Glass 5
  • İşlemci: Snapdragon 750G
  • RAM: 6GB/8GB
  • Depolama: 128GB/256GB
  • Arka kamera: 48MP OIS+48MP+3D ToF
  • Ön kamera: 25MP
  • Batarya: 3950mAh,
  • Fiyat: 579 Avro – 649 Avro

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.