izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Video İzlerken ‘Cips Çıtırtısı’ Duyunca Otomatik Altyazı Gösteren Bir Eklenti Yayınladı

Video İzlerken 'Cips Çıtırtısı' Duyunca Otomatik Altyazı Gösteren Bir Eklenti Yayınladı 1Ünlü cips markası Lay’s, cips parçasını ağzımıza attığımızda  anda izlediğiniz videoda altyazı gösterecek bir eklenti yayınladı. Fikir, şirketin birlikte çalıştığı Vietnam merkezli Happiness Saigon isimli bir şirketten çıktı.

Film, dizi veya YouTube üzerinden bir video izlerken birçok kişi atıştırmalık olarak cips tercih edebiliyor. Kıtır parçaları ağzımıza attığımızda ağzımızın içinde oluşan ses, kulaklarımızın neredeyse hiçbir şeyi anlayamamasına neden oluyor bu yüzden izlediğimiz şeylerden bir şey anlamıyoruz :).

Bu duruma bir çözümse ünlü cips markası Lay’s ve Vietnam merkezli “Happiness Saigon” arasında yapılan ortaklıkla sunuldu. Happiness Saigon’un çözümü, cipsi ağzınıza attığınız anda izlediğiniz videoda otomatik olarak bir altyazı çıkmasını sağlayacak Google Chrome eklentisi geliştirmekti.

Crispy Subtitles from Lay’s” isimli bu eklenti geliştirildi ve geçtiğimiz günlerde Happiness Saigon tarafından paylaşılan videoyla birlikte kullanıcılarına sunuldu. Eklenti, YouTube’da bir film, dizi veya video izlerken cipsi ağzınıza attığınız anı otomatik olarak algılıyor ve tam o anda size videoda seçili olan altyazıyı gösteriyor.

Crispy Subtitles eklentisini geliştiren ekip, dünyanın her yerinden insanların cips yerken ki seslerini topladı. Elde edilen seslerin toplam uzunluğu 178 saatti. Yani ellerinde epey fazla sayıda insanın cips yerken çıkardığı ses bulunuyordu. Kaydedilen bu sesler, eklentide bulunan yapay zekâ tarafından sizin cips yediğinizi anlamak için kullanılıyor.

Video izlerken bir şeyi kaçırmamanızı vadeden eklentiyi indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. 3 Mart’ta yayınlanan eklenti, henüz hiçbir güncelleme almadı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.