izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Windows 8 Demosu Çıktı

Windows 8 Demosu Çıktı 1Windows 7 den sonra heyecanla beklenen windows 8 çok kısa süre sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor. Beklemeler devam ederken microsoft firması windows 8 işletim sisteminin demo (önizleme) sürümünü resmen yayımladı. Sisteminize göre Windows 8 tüketici önizleme sürümünü (32-bit ve 64-bit) aşağıdaki adrese tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz. 32-bit sürümün boyutu 2.5GB, 64-bit sürümünün boyutu ise  3.3GB olduğunu ve işletim sistemini kaldırma seçeneğinin olmadığını söyleyelim. Windows 8 işletim sisteminin bir önizleme sürümü olduğunu, dolayısıyla sorunsuz olmayacağını hatırlatalım.

ISO dosyaları

İndirin (64-bit sürüm): Windows 8 Tüketici Önizleme 64-bit (x64) (İngilizce) (3.3 GB)

İndirin (32-bit sürüm): Windows 8 Tüketici Önizleme 32-bit (x86) (İngilizce) (2.5 GB)

Yükleyici ile indirin

İndirin: Windows 8 Tüketici Önizleme sayfasından indirin (5MB)

Ürün anahtarı: DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J

Türkçe sürümünün indirme bağlantısı Microsoft tarafından şu an sunulmuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Samet Köseoğlu dedi ki:

    Windows 8’in ilk incelemelerinde birbirinden farklı görüşler ortaya çıkıyor. İşletim sistemi bazılarına göre hızlı ve şık iken, bazılarına göre ise öğrenmesi güç bir yapıya sahip. Bazıları ise Internet Explorer 10’un farklı sürümlerinin olmasının kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor. İşte bazı yayınların Windows 8 hakkındaki ilk görüşleri.

    PCWorld Windows 8 hakkında şöyle düşünüyor: “Bu şüphesiz geçen sene geliştiriciler için yayınlanan tuhaf ve özelliklerden yoksun Windows 8 değil. Çok daha akıcı ve daha tepkisel. Uygulamalar hemen açılıyor ve aralarındaki geçiş çok hızlı. Her şey büyük, parlak, kaygan ve güzel…” “…Microsoft’un arayüzünün hızından ve şıklığından etklilendim. Bu gerçek!”

    New York Times’dan David Pogue, yeni Windows’un dev bir yenilik getirdiğini söylüyor ve metro özelliklerini övüyor. Pogue’a göre Microsoft’un tek tasarım başarısızlığı, “gerçek” Windows’u, masaüstünü, klasörleri ve görev çubuğunu terk edememiş olması.

    The Telegraph’dan Matt Warman, Vimeo, The Telegraph, e-kitap uygulaması Kobo ve Soluto uygulamalarının oldukça hoş göründüğünü söylüyor. Metro’ya yaklaşıp uzaklaşarak görünümü değiştirebilmenin faydalarına değinen Warman, Windows 8’in tablete büyük bir yenilik getirip getirmediğini söylmenin şu an mümkün olmadığını düşünüyor.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.