izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Apple ve Google’dan Ortak Koronavirüs Projesi

Apple ve Google'dan Ortak Koronavirüs Projesi 1Apple ve Google cuma günü, hükümetlerin ve sağlık kuruluşlarının Covid-19 vakalarını iletişim izleme yoluyla izlemelerine yardımcı olmak için ortak bir çaba gösterdiğini açıkladı. Teknoloji devleri, şeffaflık ve rızanın yanı sıra gizliliğin ve güvenliğin tasarımlarının merkezinde olacağını söyledi (evet, bunlar katılım programları olacak). Yine de, bu vaatler gizlilik savunucularının ve hatta komplo teorisyenlerinin endişelerini gidermek için çok az şey yapıyor.

Mayıs ayında, her iki şirket de halk sağlığı yetkililerinden gelen uygulamalarda “Android ve iOS cihazlar arasında birlikte çalışabilirlik” sağlayan API’ler yayınlayacak . Önümüzdeki aylarda ikisi, ilgili mobil işletim sistemlerine doğrudan işlevsellik katan daha geniş bir Bluetooth tabanlı iletişim izleme platformu oluşturmak için çalışacak ve böylece ilgili tarafların katılmasını daha da kolaylaştıracak.

Coronavirus enfeksiyonlarını izlemek için akıllı telefon verilerinin kullanılmasının ciddi gizlilik etkileri olduğunu iddia etmek kolaydır. Ama yine de, insanları izlemek için akıllı telefonlar kullanmak Snowden’ın yıllar önce ortaya koyduğu yeni bir şey değil .

Böyle bir sistemin etkililiği de tartışılabilir. Virüse karşı en iyi savunmamızın şu anda evde kalmayı, test yaptırmayı ve pozitif test ederseniz kendinizi karantinaya almayı içerdiği söylendi. Bir izleme sistemi ne kadar daha yararlı olur? Reaktif bir sistemdir, ancak sizi enfekte olmuş bir kişiye maruz kalmış olabilecek biriyle yol geçtiyseniz uyarır.

Bu noktada, zaten sahip olabilirsiniz. Sanırım kendi karantinaya almanız gerekip gerekmediği konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir, böylece belirtiler ortaya çıkmadan önce sizi başkalarına yaymanızı engelleyebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.