izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Bir Robotun Kaymasını Ve Düşüşünü İzlemek Nasıl Olurdu?

Her sabah robotların insanlığı devirmeye karar verecekleri gün olup olmadığı konusunda stresli bir şekilde uyanıyorsanız, Boston Dynamics içinizin rahat etmesini sağlayacak bir video paylaştı: Milyonlarca dolarlık Atlas robotunun komik bir şekilde başarısızlığa uğradığı ve parkurda ki düşüşünü paylaştı.

 

Boston Dynamics kısa bir süre önce, platformlarda koşabilen, zıplayabilen ve hatta ters takla atabilen, etkileyici bir şekilde insan benzeri robotu olan Atlas‘ın videosunu paylaştı ve robotun birkaç aydır mükemmel bir şekilde yürütmeye çalıştığı karmaşık bir parkuru başarıyla tamamladı.
Bir robotu insan kadar çevik olacak şekilde tasarlamanın çok büyük bir girişim olduğunu ve ardından onu insan gibi davranıp hareket edecek şekilde programlamanın daha da zor olduğunu söyleyebiliriz. Atlas, tartışmasız şimdiye kadar yapılmış en karmaşık robotlardan biridir ve Boston Dynamics‘in bugün açıkladığı gibi, 190 kiloluk robot sert iniş yaparken ayrılan rastgele hidrolik sıvı sızıntıları ve cıvatalar da dahil olmak üzere yanlış gidebilecek sorunlar ile karşımıza çıkıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.