izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

E-ticaret Sitelerinde Sahte İndirimlere Düzenleme Yolda

Ticaret Bakanlığının aldığı yeni bir karara göre, e-ticaret siteleri ve perakende satıcıların indirimlerine yönelik yeni bir düzenleme yolda olduğu belirtildi. Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği dahilinde yapılması planlanan değişikliğin taslağı şuan hazır durumda. Hazırlanan taslağa göre reklamlardaki gerçek dışı indirim oranları tarihe karışacak. Müşteri alacağı üründe gerçek dışı indirimden etkilenmeyecek ürünün gerçek değerini görecek.

E-ticaret Sitelerinde Sahte İndirimlere Düzenleme Yolda 1
Reklamlardaki indirim oranı hesaplanırken ürünün bir önceki fiyatı baz alınıyordu. Yeni düzenleme ile ürünün son 30 gün içindeki en düşük fiyatı esas alınmasına karar verildi. Firmalar fiyatı artırıp sonra indirim yaparak indirim oranını yüksek gösteriyordu bu da müşterinin cebini yakıyor kandırılmış oluyordu. Yeni değişikliğin yürürlüğe girmesinin ardından indirim oranları gerçek indirimi gösterecek.
Müşteriler, indirim oranlarında aldatmaca yapan firmaları şikayet edebilecek. İndirim oranında aldatmaca yapan reklam verene ceza kesilecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.