izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İframe Virüsleri İş Başında

İframe Virüsleri İş Başında 1Son yıllarda sitelerin belası haline gelen ve interneti kasıp kavuran meşhur iframe virüslerinden biraz bahsetmek istiyorum. Daha önce bir çok kez karşılaştım hatta bazı sitelerim bu yüzden zararlı site haline gelmişti google aramalarında bir benzerinede dün rastladım bilgisayarımda antivirüs kurulu olmadığı için fark etmedim fakat müşterime sitesini teslim ettiğimde virüslü olduğunu fark ettim sıkıcı bir tablo.

İframe Virüsleri İş Başında 2

Yukarıda gördüğünüz iframe virüsünün ta kendisi iki satırlık bir iframe kodu sitenizi mahfetmeye yetebiliyor bazen.

Bu virüs genelde sitenizin sadece index.php isimli dosyalarına bulaşmakda dolayısıyla virüsden kurtulmak için hostunuzda bulunan bütün index.php isimli dosyalarını bir kod editörü ile açıp son satırlarındaki iframe kodunu silmektir. Böylece virüsden kurtulmuş olursunuz sildiğiniz halde yinede virüs uyarısı çıkıyorsa sitenizi google webmaster araçlarına ekleyin orda size hangi dosyada virüs olduğunu söyler böylece virüs aramamış olursunuz.

Tüm bunları yaptığınız halde hala siteniz virüs uyarısı veriyorsa 155 polis imdat’ı arayın belki onlar size yardım edebilir 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cavid dedi ki:

    Korkunç sinir bozucu bir virüs, daha önce birkez benimde başıma gelmişti ama Polis İmdat'a gerek kalmadan hallettik 😀

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.