izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

YouTube’un Televizyonları Devre Dışı Bırakacak Özelliği Ortaya Çıktı!

Gelişen teknolojinin yapısı ile birlikte günümüzde bilgisayarların ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte dijital dünyanın da gücü her geride bıraktığımız gün boyunca artıyor. Bunun en iyi örneklerinden bir tanesi YouTube reklamlarının televizyon reklamlarından yaklaşık olarak yüzde seksen daha da etkili olduğunu gösteren bir araştırmanın yayınlanması sonucunda ortaya çıktı.

The Guardin’da teknoloji makaleleri kategorisinde editörlük yapan Matt Brittin, Geride bıraktığımız hafta içerisinde katılmış olduğu reklam konulu bir konferansta dile getirdiklerini kullanıcıları ile paylaştı. Matt Brittin gerçekleştirmiş olduğu konferans sırasında sahneye çıkan Google’ın Avrupa şeylerinden bir tanesinin, Avrupa sınırlarında YouTube reklamlarının izleyenlerin üzerinde satın almaya yönlendirilen reklamlara nazaran yüzde seksen daha da etkili olduğunu açıklayan bir yazıda dile getirmişti.

youtube-ads[1]

Google bünyesinde gerçekleştirilen çeşitli analizlerde büyük bir rol oynayan EMEA isimli firmanın genel müdürü Lucien Van der Hoeven’ın yapmış olduğu açıklamada;

Televizyonun dijital çağ üzerinde etkisini hissettirmeye devam ettirirken, Dijital videoların tarafında yapılan araştırma ve hesaplamalara göre farklı kategoriler altında Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde ki gibi yeterli yatırımı almadığını fark ettik.

Dedi. Reklam fiyatlarında dair araştırma da görev üstlenen Brittin, Elde edilen reklamların YouTube üzerinde çok daha etkili olabilmesi adına firmaların televizyonlarına nazaran altı kat daha fazla harcaması gerektiğinin altını çizerek dile getirdi. Sözlerine ise elde edilen geri dönüşlerin çok daha iyi olduğunu ilave ederek konuşmasını bitirdi.

Yukarıda ki açıklamalara doğal olarak baktığımızda televizyon sektöründe boy gösterenlerin bu verilerden çok hoşlanmadığını tahmin edebiliyoruz. Sky, ITV, Channel 4 gibi büyük kanallar ile uzun bir süre iş birliği yapan ThinBox isimle reklam ajansı hakkında açıklamalarda bulunan bir kişi;

Televizyon, Herhangi başka bir ürüne marka yaratımında çok daha etkili ve daha fazla kar öne çıkartıyor

Dedi. Yaşanan tüm bu yarışmalara rağmen baktığımız da uzun süredir gerçekleştirilen araştırmalar da, 16 – 24 yaş arasında olan genç kitlelerin televizyon izlemediğini dile getirebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.