izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İstanbul Metrobüs Filosuna 160 Yeni Araç!

Otokar ve Akia arasında büyük bir anlaşmaya imza atıldı .İETT Genel Müdürlüğü, metrobüs hattında görev yapan filosunu yenilemek için bugün önemli bir adım attı. Filoya eklenecek olan 160 adet yerli üretim otobüs için bugün Otokar ve Akia ile anlaşma sağlandı.
Yapılan açıklama, yeni metrobüs alımı için 5 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenen ve canlı yayınlanan ihale sonucunda 100 adet 21 metrelik, tek körüklü, 200 yolcu kapasiteli otobüs için Otokar firmasının; 60 adet 25 metrelik, çift körüklü, 280 yolcu kapasiteli otobüs için Akia’nın teklifleri uygun görüldü.
Otobüslerin yüzde 15’i peşin, kalanı 72 ay vade ile satın alındığı açıklandı. Teslimatlar 2022 yılı ilk aylarından itibaren yapılmaya başlanacak.
Otokar, İstanbul toplu ulaşımı için KENT‘in 21 metrelik metrobüs versiyonu olan KENT XL‘yi geliştirdi. İstanbul’un toplu ulaşımında üst düzey konfor sunmayı hedefleyen 100 adet KENT XL metrobüs, 2022 yılı içerisinde partiler halinde teslim edileceği aktarıldı. Otokar sözleşme gereği 3 yıl boyunca araçların satış sonrası hizmetlerini de sunacak.
Akia‘nın metrobüsü ise çift taraflı kapı sistemiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dışa açılır geniş kanatlı kapılarda yolcu güvenliğini sağlamak için sıkışma önleyici sistemlerde kullanılmış. 25 metre uzunluğa ve 280 yolcu kapasitesine sahip Akia metrobüsler Bursa’da üretiliyor.

İstanbul Metrobüs Filosuna 160 Yeni Araç! 1 İstanbul Metrobüs Filosuna 160 Yeni Araç! 2 İstanbul Metrobüs Filosuna 160 Yeni Araç! 3 İstanbul Metrobüs Filosuna 160 Yeni Araç! 4

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.