izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kestane Balının Faydaları Saymakla Bitmiyor

Son zamanlarda hem uzman doktorlardan, hem bitki doktorlarından hem de internet üzerinden kestane balının faydaları sayılıyor. Kestane balı arı ürünlerinden birisi olarak insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir ürün olarak tüm uzmanlar tarafından hasta olanlara veya bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen kişilere tavsiye ediliyor. Çiçek balına göre daha koyu bir kıvama ve daha koyu bir renge sahip olan kestane balı biraz da buruk bir tada sahip. Mikrop öldürücü olarak kış aylarında mutlaka kullanılması gereken bu balın içeriğinde bir çok vitamin ve mineral yer alıyor.

Karadeniz bölgesinin balı olarak tanınan kestane balı aslında tüm dünyada tanınan ballardan birisidir. Ülkemizden ihraç edilen ballar arasında yer alan kestane balının faydaları tüm dünyada da hissedilmiştir. Fagaceae familyasına ait olan kestaneden arılar tarafından üretilen buruk tattaki bal antiseptik bir özelliğe sahiptir. Haziran ve Temmuz aylarında ortalama 30 metre yükseklikte olan kestane ağaçlarından arılar tarafından üretilir. Kestane balının insan sağlığına oldukça yüksek oranda faydası bulunur. Neredeyse vücudun her bölgesi için yarar sağlayan kestane balı düzenli olarak tüketilmesi gereken gıdalar arasındadır.

Kestane Balının Faydaları Nelerdir?

Yorgunluk Hissi: Bazı kişilerde sürekli olarak gelişmiş olan yorgunluk, halsizlik ve bitkinlik bulunmaktadır. Bu şikayetler bazı zamanlarda vitamin eksikliklerinden bazı zamanlarda da depresyona bağlı olarak insanlarda gelişir. Kestane balı enerji verici etkisi ile bilinmektedir. Yorgunluk, bitkinlik ve ileri derecede halsizlik için kestane balının ilaç mesabesinde faydası bulunmaktadır.

Astım Hastalığı: Astım hastalığı bir solunum yolu hastalığıdır. Bronşlarda oluşan tıkanıklık ile kişinin nefesinin engellenmesi ve rahat nefes alamaması ile oluşan bir hastalıktır. Astım hastalığı için en iyi destek tedavinin yapılabileceği kestane balının günlük olarak tüketimi uygundur. Kestane balı ballar içerisinde alerji yapma olasılığı olmayan tek bal çeşididir.

Cilt Bakımı: Yaşa bağlı oluşan ciltteki kırışıklıklar ve cilt üzerinde oluşan lekeler ve sivilceler için en iyi gıda takviyelerinden birisi olan kestane balı cildinde parlaklık görmek isteyenler için hem harici olarak hem de tüketilerek kullanılabilir.

Kaynak: http://www.dogalrizebali.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.