izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Microsoft, Windows 11 İçin CPU Gereksinimlerini Değiştiriyor!

Microsoft, Windows 11‘i ilk duyurduğunda, Windows 11‘e yükseltmek için ihtiyaç duyacağınız minimum donanım gereksinimlerinden bazılarını kullanıcılar ile paylaştılar. Bu gereksinimlerden biri, 2017’den sonra tanıtılan bir CPU‘dur, bu nedenle eski bilgisayarları olanlar için şansınız bitmiş gibi görünebilir.

Microsoft, Windows 11 İçin CPU Gereksinimlerini Değiştiriyor! 1
Ancak Microsoft , gereksinimleri düşürmeyi düşündüklerini belirtti. Microsoft‘a göre, “Seçilen uyumlu 64 bit işlemciler, 4 GB bellek, 64 GB depolama, UEFI güvenli önyükleme, grafik gereksinimleri ve TPM 2.0’ın, en iyi desteği sağlamak için oluşturduğumuz ilkeleri sunmak için doğru minimum sistem gereksinimleri olduğu sonucuna vardık.”
Ayrıca, “Asgari sistem gereksinimlerimize başlangıçta dahil etmediğimiz Intel 7. Nesil işlemciler üzerinde çalışırken ilkeleri karşılayan bir dizi bilgisayar modeli belirledik” diye de ekliyorlar . Bu artık Intel® Core X serisini, Xeon W serisini ve Core 7820HQ’yu içerecek, ancak ikincisi “yalnızca Bildirimsel, Bileşenli, Donanım Destek Uygulamaları (DCH) tasarım ilkelerine dayalı modern sürücülerle birlikte gönderilen belirli cihazlar” .
Bunun anlamı, gereksinimler büyük ölçüde aynı kalırken, uyumlu CPU‘lara sahip olmayan kullanıcılar yine de şanslarını deneyebilir, ancak bunun işe yarayacağının garantisi yoktur. Bu arada, bilgisayarınızın Windows 11’i destekleyip desteklemediğini öğrenmek istiyorsanız, bilgisayarınızın Windows 11’e hazır olup olmadığını nasıl göreceğinizle ilgili kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.