izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Su Akıtan Kombi

Gelişen teknoloji ve artan kullanıcı istekleri neticesinde üstün performans özelliklerinde üretilen kombilerde zaman içinde kullanıma bağlı olarak veya herhangi bir nedenle çeşitli arızalar meydana gelebilmekte ve temel görevi ısıtmak olan kombileriniz fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez hale gelebilir. Yaşanabilecek çeşitli sorunlardan sadece bir tanesi olan ve kullanıcı şikâyetlerinin büyük bölümünü oluşturan kombi su akıtıyor sorununun nedenini, sonuçlarını ve çözüm seçenekleri üzeride durduğumuz yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.  Bu faydalı yazı için Ataşehir Demirdöküm Kombi Servisi ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Gündelik hayatta bizlere büyük kolaylık sağlayan, evlerimizin, çalışma ofislerimizin ve her türlü kapalı mekânların ısıtılmasında yardımımıza koşan, sıcak su ihtiyaçlarımızı kolay bir şekilde karşılayan kombilerimizde gerek kullanıcı hataları, gerekse teknik mekanizmada meydana gelebilecek arızalar sonucu istenmeyen problemler yaşanabilmektedir. Firmamıza gelen şikâyetler arasında büyük bir yer tutan kombi su akıtıyor şikâyetlerinden yola çıkarak kısa bir açıklama ve bilgilendirme yazısı ile kullanıcıların bilgi sahibi olmasını istiyoruz. Peki, neden kombiler su akıtıyor, su sızmaları oluyor bunun üzerinde duralım biraz. Kullanıma bağlı olarak, çalışma sırasında artan su sıcaklığı ile suyun genleşmesi ile su basıncı artmaktadır. Artan bu basıncı kombi otomatik bir sistem ile dengelemeye çalışır ve genelde kombilerin alt tarafında bulunan tahliye deliği ile su akıtarak sistemin su basıncını dengelemeye çalışır. Temel olarak kombinin su akıtmasının nedeni sistemdeki artan su basıncı olarak görülse de bazen kombinizde herhangi bir arıza olmaksızın kombiye su girişi ve çıkışı bağlantı yerlerindeki vida ve vanaların gevşemesi sonucu da kombinizden sızıntı tarzında akıntıları olabilir. Basınca bağlı durumlarda kombinizi kapatmanızı, alt taraftaki tahliye vidasını gevşeterek su akıtmanızı ve basıncı standart seviyeye getirmeniz yeterli olacaktır. Bu kontroller yeterli olmazsa Baymak kombiler için Ataşehir Baymak Kombi Servisi ile irtbat kurarak sorunlarınızı kolayca çözebilirsiniz.

Artan basınç sonucu otomatik olarak su akıtan ve basıncı dengelemeye çalışan kombinizde basınç değerlerini standart değerlere getirmenize rağmen hala akıntı varsa veya başka noktalardan akıntı oluyorsa teknik servisimiz ile iletişime geçmenizi, sorunları uzman ve deneyimli ekibimizle kısa sürede çözüme kavuşturalım. Kombi su akıtıyor sorununun kısaca nedenlerini, yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştık, yapamadığınız veya farklı bir nedenden dolayı akıntı varsa da teknik ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.  Bize bu kadar faydalı olan Çekmeköy Baymak Kombi Servisi ne teşekkürü borç biliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.