izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Bataryanızı sömüren uygulamalara dikkat !

cep-telefon-batarya-pilGünümüzde bataryayı sömüren çok fazla uygulama var. Üstelik bu uygulamalar sanıldığının aksine popüler uygulamalar. Bataryayı en fazla tüketen popüler uygulamalar ile ilgili yapılan testler sonucunda bu uygulamaların hergün saatlerce kullandığımız, telefonumuzda yüklü olmadığında eksiklik hissettiğimiz uygulamalar olduğu açıkça görüldü. Yapılan testler sonucunda özellikle Google+ uygulamalarının telefonun şarjını ciddi oranda tükettiği bilgisine ulaşıldı. Ve üstelik Google+ uygulamalarını ANdroid İşletim Sistemi bulunan akıllı telefonlarda silme seçeneği yok.

Yani ayarlar kısmına girip uygulamalar kısmından bir oyunu, uygulamayı silmek istediğinizde bunu birkaç tıklama ile yapabiliyorsunuz ancak Google+ uygulamalarını isteseniz de silemiyorsunuz. Sadece bu uygulamaları devre dışı bırakabiliyor, verilerini temizleyebiliyorsunuz. Bu da akıllı telefonunuzun bataryasının sömrülmesinin önüne geçemiyor. Üstelik sadece Google+ uygulamaları değil bataryanızdan ciddi oranda sömüren. Aynı zamanda günlük hayatta sıkça kullandığımız sohbet uygulamaları da arkaplanda çalıştıklarından dolayı çok ciddi bir oranda akıllı telefonunuzun bataryasından sömürüyor.

FACEBOOK MESSENGER VE WHATSAPP !

Yapılan araştırmalar sonucunda günlük hayatta sıkça kullandığımız Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamaların telefona çok ciddi yük getirdiği ortaya çıktı. Bu uygulamalar arkaplanda da çalıştıklarından ve boyut olarak son derece yüksek olduklarından dolayı telefonunuzda ciddi ağırlıklar yapabiliyorlar. Aynı şekilde telefonunuza yüklediğiniz harici popüler tarayıcılar, Facebook, Twitter , İnstagram, Google, Google Play Store gibi uygulamalar da telefonunuza ciddi derecede yük bindiriyor.

PEKİ BU DURUMDA NE YAPMAK GEREKİYOR?

Siz belki depolama alanınızı kullanmak amacıyla ve lazım olur diye bu uygulamaları indiriyor olabilirsiniz ancak kullanmadığınız popüler uygulamaları silmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Çünkü kullanmasanız bile bu uygulamalar arkaplanda çalışırlar ve haliyle akıllı telefonunuzun bataryasından ve RAM’inden ciddi bir oranda götürüp telefonunuzun ısınmasına, yorulmasına neden olabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.